Stanislav Černák Správy

Zaujímavá novinka v našom meste: Počuli ste už o polopodzemných kontajneroch?

Triedenie odpadu si zaužívali už aj obyvatelia Zvolena. Mesto prichádza so zaujímavou novinkou. Vo Zvolene pribudnú polopodzemné kontajnery. O čo ide?

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavá novinka v našom meste: Počuli ste už o polopodzemných kontajneroch?
Zdroj: TASR

Ako prezradilo mesto Zvolen na svojej webovej stránke, od prvej polovice októbra pribudnú v našom meste polopodzemné kontajnery. Päť vzorových bude umiestnených pred budovou radnice.

„Moderný systém zberu zmesového odpadu a triedených zložiek bude slúžiť najprv úradu a obyvateľom okolitých domov, postupne by sa mal realizovať aj v ostatných častiach mesta. Zvolen sa tak stane lídrom v oblasti rozvoja odpadového hospodárstva na Slovensku,“ informuje radnica na svojich stránkach.

Hlavným dôvodom zavedenia tejto novinky je zvýšená produkcia odpadu a nároky na jeho triedenie. Spomínané polopodzemné kontajnery prinesú niekoľko výhod, napríklad lepšie využitie zberného miesta, ale aj zlepšenie vzhľadu a čistoty. „Polopodzemné kontajnery sú v zemi zapustené nádoby s dvojitým obalom, do ktorých sa na menšej ploche zmestí viac odpadu. V lete sa v nich odpad neprehrieva, čo znižuje riziko biologického rozkladu a vzniku zápachu. V zime odpad neprimŕza na dne kontajnera a sneh vyhrnutý z cesty neprekáža obsluhe pri odvoze odpadu,“ vysvetlili kompetentní.

Predstavitelia Zvolena sa snažili získať nenávratné finančné prostriedky zo štrukturálnych fondov EÚ, no zatiaľ neúspešne.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM