Správy Samospráva

Zastupiteľstvo skončilo skôr, ako sa vôbec začalo: Kam sa podeli zvolenskí poslanci?

Rokovanie poslancov mestského zastupiteľstva bolo predčasne ukončené. Čo na to hovorí zvolenská primátorka?

Ilustračný obrázok k článku Zastupiteľstvo skončilo skôr, ako sa vôbec začalo: Kam sa podeli zvolenskí poslanci?
Zdroj: Mesto Zvolen

Zasadnutie zvolenského mestského zastupiteľstva sa v pondelok skončilo skôr, ako sa začalo. V rokovacej sále sa totiž nezišiel dostatočný počet poslancov.

Historická udalosť

„Asi je to historická udalosť v komunálnej politike mesta Zvolen, pretože ešte ani raz sa nestalo, že by sa vopred naplánované riadne mestské zastupiteľstvo nezišlo do 30 minút po ohlásenom začiatku,“ povedala v rokovacej sále primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.

„Podľa rokovacieho poriadku mestského zastupiteľstva ak sa nezíde dostatočný počet poslancov do 30 minút, po čase určenom na začiatok rokovania mestského zastupiteľstva, primátor rokovanie ukončí a do 14 dní zvolá nové zasadnutie na prerokovania celého programu,“ pripomenula a oznámila, že ďalšie zastupiteľstvo zvoláva na 9. júla o 9.00 hod.

Ďalšie aktuálne správy

Aj o kúpalisku

Mestský parlament mal mať v pondelok opäť na stole návrh na vyhlásenie verejnej súťaže na obnovu a prevádzkovanie kúpaliska Neresnica. Predložený mal byť podľa hovorcu Zvolena Martina Svatušku v rovnakej podobe, ako to bolo naposledy. Témou rekonštrukcie sa už totiž mestskí poslanci tento rok na jarnom rokovaní zastupiteľstva zaoberali. „Mesto pripravilo návrh na schválenie zámeru vyhlásiť verejné obstarávanie na podlimitnú koncesiu na zabezpečenie obnovy a prevádzkovanie kúpaliska vrátane uskutočnenia investície pre jeho sprevádzkovanie,“ podotkol s tým, že diskusia sa vtedy zamerala najmä na predpokladanú hodnotu koncesie.

„Na základe analýzy všetkých dostupných údajov bola stanovená vo výške viac ako tri milióny eur. Poslanci však túto hodnotu neakceptovali a väčšinou hlasov ju napokon schválili vo výške 1 500 000 eur,“ vysvetlil Svatuška. Ako doplnil, keďže nebola predložená kalkulácia, ktorá by mala predchádzať stanoveniu predpokladanej hodnoty koncesie, uznesenie primátorka nepodpísala. „Bez týchto údajov totiž nie je možné pristúpiť k samotnému vyhláseniu verejného obstarávania,“ zdôraznil hovorca.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Zvolena

V OBRAZOCH: Takto vyzerá nová zasadačka zvolenského mestského úradu
3
Galéria
Zdroj: Mesto Zvolen
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM