Nicole Regecová Samospráva

Vyrastie vo Zvolene nový kruhový objazd? Rozhodnutie má padnúť už o pár dní

Vodiči sa už onedlho môžu pod Pustým hradom dočkať novinky. Schvaľovať sa totiž bude prestavba zvolenskej križovatky na kruhový objazd. Kde má dôjsť k zmene?

Ilustračný obrázok k článku Vyrastie vo Zvolene nový kruhový objazd? Rozhodnutie má padnúť už o pár dní
Zdroj: TASR

Ako každý mesiac, čaká mestských poslancov rokovanie v rámci zastupiteľstva. Častokrát sa riešia na oko nezáživné témy, no práve tie môžu obyvateľom mesta pod Pustým hradom reálne zasiahnuť do život. Čo príde na pretras tentokrát?

Poslanci majú na programe niekoľko bodov. Rokovať budú o aktualizácii rozpočtu mesta, škôl a školských zariadení na tento rok či o novelizácii VZN o poskytovaní sociálnych služieb mestom. Kontrolovať sa bude plnenie uznesení mestského zastupiteľstva. Poslanci budú schvaľovať odmenu hlavnej kontrolórky mesta za prvý pol rok.

Nedávno došlo aj ku schváleniu projektu „Kráľovstvo železníc na Slovensku“. Ten je plánovaný v mestskom sektore Centrum, v lokalite Hlbiny. Realizácia projektu si bude vyžadovať zabezpečenie nového dopravného pripojenia z križovatky ulíc Jesenského – Jiskrova – Masarykova. Schvaľovať sa teda bude prestavba predmetnej križovatky na kruhový objazd.

Mestské zastupiteľstvo sa uskutoční v pondelok 27. júna o 13:00 v hlavne zasadačke mestského úradu. Zúčastniť sa rokovania majú právo aj obyvatelia Zvolena.

Čítajte tiež:

FOTO: 3 parkoviská vo Zvolene, na ktorých zaparkujete len s problémami

Ušetrite pri cestovaní zvolenskou MHD: Komu sa oplatia časové lístky?

Foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Zvolen
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM