Stanislav Černák Rôzne

Zvolen 1 deň pred štartom jari? Napadlo až 20 cm snehu

Husté sneženie, silný vietor a razom sa včerajšie predpovede meteorológov naplnili. V niektorých miestach napadlo avizovaných 15 až 20 centimetrov. Zisťovali sme situáciu vo Zvolene po včerajšom výdatnom snežení.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen 1 deň pred štartom jari? Napadlo až 20 cm snehu
Foto: Stanislav Černák

Veru, málokto si pamätá, že by sme práve na Jozefa mali toľko snehu. V niektorých miestach napadlo avizovaných 15 až 20 centimetrov. „Ani starší pamätníci si nevedia spomenúť, kedy o takomto čase toľko nasnežilo,“ povedal zvolenský viceprimátor Juraj Družbacký.

Situácia vo Zvolene

Mesto Zvolen však táto situácia až tak nezaskočila. „Pokiaľ nie je zrušená zimná pohotovosť, dovtedy platí pri odhrabávaní snehu na zvolenskom námestí a v častiach patriacich mestu klasický zimný štandard,“ prezradil Družbacký a dodal, „primátorom mesta je stále vyhlásená zimná pohotovosť a tá trvá až do jeho písomného odvolania.“

MHD nemeškala

Najväčšie komplikácie spôsobuje sneh najmä vodičom na cestách. Zisťovali sme, či nemeškajú spoje MHD. „Zatiaľ nemáme žiadne informácie o meškaní MHD. Ak sú však meškania tak len minimálne,“ ozrejmil zvolenský viceprimátor.

Ľudia sa nesťažovali na meškania autobusov ani zo sídlisk Sekier, či Zlatý potok, potvrdila to aj pani Oľga, „bola som až prekvapená, že po tak dlhom snežení a po tom, čo som ráno vstala a ešte stále chumelilo ďalej, mi autobus vôbec nemeškal. Trinástka zo Sekiera o siedmej ráno dokonca bez problémov vyšla až hore na polikliniku.“

Zjazdnosť ciest

V okrese Zvolene sú momentálne všetky vozovky bez väčších problémov zjazdné a poväčšine sú vlhké alebo mokré. Podľa serveru zjazdnost.sk sú mokré najmä tieto úseky: R1 úsek Kováčová smerom do Banskej Bystrice (Kremnička), R1 úsek Budča – Kováčová, I/66 úsek Babiná až po Zvolen (Neresnica), I/66 úsek Zvolen, Pustý hrad až po Kováčovú a taktiež aj I/50 úsek Zvolen, Pustý hrad až po Lieskovec.

Meteorológovia na dnes už sneženie na našom území nepredpokladajú.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM