Správy

Voda zo Slatiny je stále mimo koryta: Aká to vyzerá vo Zvolenskej Slatine?

Vodný tok rieky Slatina sa tento týždeň pre výdatný dážď vylial z koryta na poľnohospodársku pôdu. Najhoršia situácia bola práve na toku tejto rieky.

Ilustračný obrázok k článku Voda zo Slatiny je stále mimo koryta: Aká to vyzerá vo Zvolenskej Slatine?
14
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Vyliata voda z rieky Slatina ešte stále nie je späť vo svojom koryte, klesla však a neohrozuje cesty ani domy. V piatok to uviedla Mária Klimentová, starostka obce Zvolenská Slatina. Ako dodala, situáciu v dedine s členmi dobrovoľného hasičského zboru stále monitorujú.

Voda je stále na lúkach

Vodný tok rieky Slatina sa tento týždeň pre výdatný dážď vylial z koryta na poľnohospodársku pôdu. Najhoršia situácia bola práve na toku tejto rieky.

„Voda sa stále drží na priľahlých lúkach. Aj napriek tomu, že stále prší, hladina vody zatiaľ výrazne nestúpa,“ zhrnula starostka.

Vaky aj vrecia sú pripravené

Pre vysokú hladinu vodného toku Slatina sa vo Zvolenskej Slatine zdvihla aj hladina toku Rybný potok, čo spôsobilo vyliatie vôd cez brehové čiary. Rovnako na tom bol aj Slatinský potok. Voda na týchto miestach však vo štvrtok (15. 10.) klesla a potoky sú už vo svojich korytách.

„Oba prítoky sú zatiaľ v poriadku. Naďalej však máme vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. Mobilné vaky sú stále umiestnené na kritických miestach. Aj vrecia majú obyvatelia ohrozovaných obydlí stále k dispozícii,“ spresnila v piatok Klimentová.

So zrážkami takmer na celom Slovensku treba počítať aj v piatok. Meteorológovia očakávajú na celom území SR zrážky s úhrnom od 15 do 30 milimetrov. „Pre spadnuté zrážky z predchádzajúceho obdobia, vysoký stupeň nasýtenosti povodí i súčasný vysoký stav vodnej hladiny na tokoch očakávame prechodne opätovný vzostup vodných hladín,“ uvádza Slovenský hydrometeorolo­gický ústa.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Situácia vo Zvolenskej Slatine počas dlhotrvajúceho dažďa
14
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM