Stanislav Černák Rôzne

Vo Zvolene vyvrcholí medzinárodná súťaž: Mladí dizajnéri prihlásili až 100 návrhov!

Približne 100 návrhov poslali študenti zo Slovenska, Česka, ale aj Belgicka. Vyhlásenie medzinárodnej dizajnérskej študentskej súťaže a vernisáž sa uskutoční už dnes večer na Zvolenskom zámku.

Ilustračný obrázok k článku Vo Zvolene vyvrcholí medzinárodná súťaž: Mladí dizajnéri prihlásili až 100 návrhov!
Zdroj: TASR

Zhruba sto súťažných návrhov dostali organizátori 9. ročníka medzinárodnej študentskej súťaže v dizajne o Cenu profesora Jindřicha Halabalu 2013. Podľa kurátorky výstavy Eleny Farkašovej z Technickej univerzity (TU) vo Zvolene, súťaže sa prvý raz zúčastnili nie len študenti dizajnu z Česka a Slovenska, ale aj z Poľska, Maďarska a Belgicka.

Ceny v 5 kategóriách

Porota udelí ceny v piatich kategóriách, po dvoch v dizajne nábytku a dizajne interiéru ako aj v osobitnej kategórii Nenábytok. Špeciálne ceny udelia aj zástupcovia českých a slovenských firiem.

Meno profesora Halabalu je úzko späté s oblasťou nábytkárskej tvorby uplynulého storočia v niekdajšom Československu. Halabala pôsobil na Vysokej škole lesníckej a drevárskej, dnes TU vo Zvolene 16 rokov a zaslúžil sa o rozvoj študijného odboru, ktorý sa časom vyprofiloval na dizajn nábytku a interiéru. Súťaž, nesúca jeho meno sa koná striedavo vo Zvolene a v Brne a na Slovensku a v Čechách je jedinou svojho druhu.

Výstava vizualizácií, trojrozmerných modelov a prototypov z 9. ročníka súťaže potrvá na Zvolenskom zámku do 28. novembra 2013.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM