Stanislav Černák Rôzne

Vígľašský zámok po rekonštrukcii: Pred štyrmi rokmi ruina a dnes ..., pozrite FOTO!

Priaznivci Pustého hradu počas uplynulej soboty zorganizovali vskutku zaujímavý výlet. Kto chcel mohol si pozrieť zrekonštruovaný Vígľašský zámok ešte pred jeho otvorením! Ponúkame vám exkluzívne fotky tohto zámku.

Ilustračný obrázok k článku Vígľašský zámok po rekonštrukcii: Pred štyrmi rokmi ruina a dnes ..., pozrite FOTO!
Zdroj: Dnes24.sk

Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodli prezrieť si zrekonštruovaný zámok bol pripravený špeciálny vlak s odchodom zo zvolenskej nákladnej stanice. O túto nevšednú prehliadku bol naozaj veľký záujem. Množstvo zvedavcov sa prišlo pozrieť do Vígľaša aj mimo tento organizovaný zájazd.

„Po dlhom čase sme mohli zavítať na tento krásny zámok. Prezrieť sme si mohli vstupné a hlavné nádvorie, v ktorom bola sprístupnená rytierska miestnosť, ďalej zámocký kostolík a nová recepcia, kde boli portréty bývalých majiteľov zámku,“ povedal pre Zvolen 24 šéf mototuristického portálu Milan Černák.

Otvorenie hotela bolo pôvodne plánované na začiatok tohto roka. Napokon sa to však nestihlo, ale hotel otvorí svoje brány už na konci tohto leta.

Rekonštrukcia kultúrnej pamiatky, stojacej pri ceste medzi Zvolenom a Lučencom, sa začala na jar 2010. Investor plánoval na práce spojené s opravami vynaložiť asi 14 miliónov eur. Opravy napokon stáli o milión viac. Na obnovu pamiatky sa z eurofondov podarilo získať šesť miliónov eur. Spoločnosť musela zvyšok uhradiť z vlastných zdrojov.

My vám prinášame exkluzívne zábery z tejto zrekonštruovanej domény regiónu, ktoré nájdete v našej fotogalérii!

Foto: Milan Černák/Martina Černáková

Pozrite si ako vyzerá zrekonštruovaný Vígľašský zámok
40
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM