Jaroslav Dodok Rôzne

Pozrite si nový film o mladých zo Žiaru: Aha, ako to rozbalili pred kamerami!

S argumentom, že mladí ľudia sú leniví, stále sedia za počítačom a nič nerobia, by ste pravdepodobne v Žiari nad Hronom neuspeli. Nový projekt s názvom Pozor, strih! predstavil v krátkom filme talentovaných breakdancerov, spevákov, sprejerov či záchranárov.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si nový film o mladých zo Žiaru: Aha, ako to rozbalili pred kamerami!
Foto: Jaroslav Dodok

Projekt žiarskej mládeže Pozor, strih! bol financovaný z Nadácie Orange, grantového programu pre optimistov. Približne päťdesiatka mladých ľudí sa počas dvoch dní pokúsila natočiť krátke video, v ktorom vystúpili domáci umelci (Sitňan, ŠHT, Nová komunita), tanečníci (Associallz Dance Crew, Restless Ladies, FS Hron), športovci (Aikido), parkouristi Last Run, horolezci, sprejeri, Mládež Slovenského Červeného kríža Žiar nad Hronom, Mestský mládežnícky parlament, projekt Bež s nami a schudni, Paulínka Stanková súťažiaca a víťazka 3. ceny Žiarskeho talentu v kategórií tanec so psom.

Jedným z hlavných cieľov bolo zrealizovať túto aktivitu kvôli jednému podstatnému slovíčku, na ktoré sa v dnešnom svete zabúda – jednota! ,,A to v tom zmysle, že všetci tvoríme miestnu komunitu, či máme číro na hlave alebo rozťahané nohavice, či skáčeme cez prekážky na ihriskách alebo sa venujeme bojovému umeniu. Pod taktovkou šikovných mladých ľudí a hlavne kameramana Mateja Biosa Škodu z tímu Uniart.sk sa podarilo vytvoriť úžasné video, kde zazneli aj pesničky už spomínaných hudobných skupín. Tak odlišní ľudia s rozdielnymi záujmami sa stretli v priestoroch MsKC i v parku a vytvorili fakt neopísateľnú atmosféru plnú smiechu a dobrej nálady!" hovoria organizátori.

Na pocity z vydareného minifilmu sme sa pýtali aj režisérky Dominiky Švecovej…

Ako sa vám darilo s natáčaním, s čím ste mali najväčšie problémy, na čom ste sa najviac nasmiali a čo vám urobilo vrásky na tvári? Najväčším problémom a vráskami na tvári bolo zistenie, že nám bol projekt schválený len pár dni pred jeho realizáciou, keďže sa projekt musel konať v určenom termíne od 13.-19.5. 2013. Ale ako sa hovorí najlepší je krst ohňom a časový stres, tak sa nám za pár dní podarilo vybaviť priestory na natáčanie, zohnať hudbu, techniku, nakúpiť potrebný materiál, osloviť ľudí a skupiny, či by vlastne boli ochotní sa zapojiť. Stretli sme sa veľmi s pozitívnymi ohlasmi a tak sa mohlo pustiť do natáčania. Všetci zúčastnení boli úžasní a flexibilne reagovali.

Na čom sme sa najviac nasmiali? Myslím si, že pri natáčaní každej zo skupín bolo niečo na smiech. Počas celého projektu sa niesla dosť humorná atmosféra, keďže každý pridal niečo na zasmiatie. Bola som za to vďačná, lebo fakt bolo na nich vidieť, že si to užívajú. Dúfame, že túto atmosféru pocítite aj vy, keď si pozriete naše video. A poviete si, predsa tá dnešná mládež robí niečo užitočné…

VIDEO: Žiarska mládež to poriadne rozbalila: Ukázala talenty mesta
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM