Jakub Forgács Správy

Veľká obnova vo zvolenskej nemocnici. Budovy čakajú investície za státisíce eur

Zápočet nájomného spúšťa v nemocnici investície do obnovy objektov. Na čo všetko majú byť použité peniaze?

Ilustračný obrázok k článku Veľká obnova vo zvolenskej nemocnici. Budovy čakajú investície za státisíce eur
2
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba a zástupcovia spoločnosti Nemocnica Zvolen, podpísali v uplynulých dňoch dodatok k Nájomnej zmluve medzi BBSK a Nemocnicou Zvolen, týkajúci sa zvýšenia sumy započítateľných investícií do nehnuteľného majetku tvoriaceho predmet nájmu. Píše sa o tom v tlačovej správe, ktorú samosprávny kraj zverejnil na svojej internetovej stránke.

Uvedený dodatok, ktorý bol schválený zastupiteľstvom BBSK, je výsledkom dlhotrvajúcich rokovaní vedenia BBSK s vedením spoločnosti Nemocnica Zvole. Má zabezpečiť realizáciu početných investícií do budov zvolenskej nemocnice.

„Nový zápočet nájomného vo výške 300 000 eur už v najbližších dňoch zaistí spustenie obnovy nemocničných objektov, v rámci ktorej budú zrekonštruované operačné sály na chirurgickom oddelení a vstup do nemocnice, vybudované nové parkovacie plochy, upravené priestory vstupu do oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny a bude tiež zrevitalizovaný vonkajší areál nemocnice. Cena plánovaných investícií sa predbežne pohybuje v predpokladanej hodnote 610 000 eur,“ píše sa v tlačovej správe.

Rekonštrukcie majú pomôcť odstrániť najkritickejšie kapacitné a technické problémy nemocnice a majú prispieť k zvýšeniu štandardov a komfortu pacientov. V dlhodobom investičnom pláne nemocnice sú aj ďalšie rekonštrukcie, pričom najväčšiu položku predstavujú ďalšie dve etapy plánovanej komplexnej rekonštrukcie gynekologického oddelenia.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Nemocnica Zvolen
2
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM