Jakub Forgács Rôzne

Vegánsky piknik aj výroba paletového sedenia. Čo prinesú celomestské oslavy Dňa Zeme?

Aktívni Zvolenčania pripravujú akciu, počas ktorej vzdajú hold Zemi. Prinesie so sebou netradičné aktivity a pestrý program. A zavŕšením týždňa bude pochod údolím Slatinky!

Ilustračný obrázok k článku Vegánsky piknik aj výroba paletového sedenia. Čo prinesú celomestské oslavy Dňa Zeme?
Zdroj: Dnes24.sk

Vo Zvolene v pondelok začali týždňové celomestské oslavy Dňa Zeme. Pripravili ich viaceré mimovládne organizácie, študenti Fakulty ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene a subjekty, ktoré sa venujú ochrane životného prostredia.

Ako informovala Martina Paulíková zo Združenia Slatinka, dnes dopoludnia sprístupnili v Občianskom centre OKO na sídlisku Zvolen – Západ výstavu detských prác s názvom Za živé rieky.

V utorok popoludní bude v mestskom parku Lanice brigáda na výrobu paletového sedenia, ktorú ukončí podvečerný vegánsky piknik. V stredu dopoludnia sa v parku konajú informačné, tvorivé a pohybové aktivity o ochrane prírody pre deti materských a základných škôl. Podvečer bude v Slovenskej lesníckej a drevárskej knižnici pri TU vo Zvolene prednáška Lukáša Podolského o ceste stopom naprieč Nórskom a Fínskom.

Vo štvrtok podvečer sa v Kafé Džezva uskutoční diskusia v rámci cyklu Zvolen Nahlas o tom, ako urobiť mesto atraktívnym v očiach jeho obyvateľov a návštevníkov. Na záver zahrá všetkým skupina Mylentak. Celé podujatie ukončí sobotňajší pochod náučným chodníkom Údolím Slatinky.

Čítajte tiež:

Ako stráviť posledný aprílový týždeň? Program ako vyšitý pre Zvolenčanov

Lesnícke dni vo Zvolene odštartovali. Prvé FOTO z diania na námestí!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM