Správy

V Zaježovej otvorila Živica 3. včelnicu. Návštevníkom ukáže život včiel aj v prenosnom úli, FOTO

Na otvorení vzdelávacej včelnice sa zúčastnili aj žiaci zaježovskej základnej školy, ktorí na záver ochutnali produkty včiel - mestský aj vidiecky med.

Ilustračný obrázok k článku V Zaježovej otvorila Živica 3. včelnicu. Návštevníkom ukáže život včiel aj v prenosnom úli, FOTO
4
Galéria
Zdroj: TASR

Vo Vzdelávacom centre Zaježová v okrese Zvolen otvorili vo štvrtok tretiu vzdelávaciu včelnicu Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica. Primárne je určená žiakom základných škôl, pričom ukazuje život včiel v úli a tiež v prenosnom pozorovacom úli.

„Tento úľ sa dá bezpečne priniesť aj do interiéru a využívať na interaktívne programy i v zlom počasí,“ uviedol Peter Svitek zo Živice.

Včelnica obsahuje aj exteriérové solárne tavidlo vosku. Návštevníci môžu pozorovať tavenie včelieho vosku, ktorý sa bude ďalej v centre využívať v rámci workshopov výroby prírodnej kozmetiky.

Na otvorení vzdelávacej včelnice sa zúčastnili aj žiaci zaježovskej základnej školy, ktorí na záver ochutnali produkty včiel – mestský aj vidiecky med. „Ide nám najmä o to, aby sa o včelách naučili čosi viac najmä deti. Pretože to, čo majú v škole je len teória, bez hmatu, bez zmyslov,“ pripomenul Svitek.

Vzdelávacie včelnice otvorila Živica v uplynulých rokoch aj vo Zvolene a v Bratislave. Vo Vzdelávacom centre Zaježová sa konajú vzdelávacie aktivity Komenského inštitútu, Sokratovej školy a tiež ekopobyty. Každoročne ho navštívi takmer 5000 ľudí.

V OBRAZOCH: Vo vzdelávacom centre otvorila Živica svoju tretiu včelnicu
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM