Správy

V Hriňovej a Detve budú autobusy po katastri jazdiť. Nepôjdu ale do Zvolena

V súvislosti s avizovaným zrušením prímestských autobusových liniek SAD Zvolen v BBSK od 25. januára 2020, zverejnili niektoré samosprávy na Podpoľaní oznam, kde upozorňujú občanov a návštevníkom mesta na zmeny vo verejnej doprave.

Ilustračný obrázok k článku V Hriňovej a Detve budú autobusy po katastri jazdiť. Nepôjdu ale do Zvolena
4
Galéria
Zdroj: TASR

Mesto Zvolen zabezpečí od pondelka prímestskú dopravu obyvateľom Lukového aj Zolnej podľa platného cestovného poriadku a za úhradu vo výške tarify MHD. Ako však budú autobusy jazdiť po katastroch Detvy a Hriňovej?

Ako uviedol primátor Detvy Ján Šufliarsky, doprava bude zabezpečená len na spojoch s tzv. vnútroobecnou obsluhou, na ktoré mesto Detva finančne prispieva spoločnosti SAD Zvolen. Tieto sú v aktuálnych cestovných poriadkoch označené poznámkou „p“. Spoje sú už zverejnené na internetovej stránke mesta. Väčšina prímestských spojov ale jazdiť nebude. Problém tak budú mať napríklad študenti, ktorí využívajú autobusy na cestu z Detvy či Hriňovej do Zvolena, ktorí si tak musia nájsť inú prepravu.

Podobný oznam so zverejnením dotknutých spojov, má aj mesto Hriňová. Mesto však na linkách Hriňová ZŤS – Blato a Zánemecká za zrušené spoje dočasne zabezpečí náhradnú prepravu.

„Pri spojoch, ktoré zabezpečujeme formou náhradnej prepravy, je možné, že bude dochádzať k niekoľkominú­tovému meškaniu, ale máme prísľub od náhradného prepravcu, že tieto prepravy určite budú vykonané,“ uvádza internetová stránka mesta.

Foto: ilustračné

Autobusy SAD Zvolen - ilustračné
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM