Stanislav Černák Hokej

V Bratislave žrebovali hokejovú extraligu. Obhajcovia titulu začnú na domácom ľade

Zvolenskí hokejisti vykorčuľujú za obhajobou majstrovského titulu 15. septembra na domácom ľade proti Nitre. Vtedy sa začína 21. ročník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave žrebovali hokejovú extraligu. Obhajcovia titulu začnú na domácom ľade
Zdroj: TASR

Rozhodol o tom stredajší žreb v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton za účasti všetkých zástupcov najvyššej slovenskej súťaže. Tá aj v nasledujúcom ročníku ponesie názov Tipsport extraliga a v play off priberie znova pomenovanie Slovnaft, teda spoločnosti, ktorá je z dlhodobého pohľadu najstabilnejším partnerom súťaže.

Vyraďovacia fáza extraligy sa začne 8. marca 2014, nový majster bude známy najneskôr 21. apríla. Podobne ako v poslednom ročníku, aj v novom bude hrať v extralige desať tímov a jedenástym bude slovenská dvadsiatka. Tá do konca kalendárneho roka odohrá medzi elitou 20 zápasov, s každým mužstvom raz doma a raz vonku. Herný systém bude rovnaký. Prvých osem tímov postúpi do play off, pre deviate mužstvo sa sezóna skončí a na posledného po základnej časti bude čakať baráž s víťazom I. ligy.

„Napriek mnohým ťažkostiam som rád, že vidím snahu ľudí okolo extraligy bojovať za realizáciu ďalšieho ročníka. Pevne dúfam, že nová sezóna prinesie záujem nielen zo strany fanúšikov, ale aj zo strany kompetentných, ktorí by našej súťaži mohli pomôcť,“ povedal na tlačovej konferencii riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Vladimír Paštinský.

„V novom ročníku očakávam väčšiu stabilitu, hlavne ekonomickú a želám ju všetkým predstaviteľom extraligových klubov. Bol by som rád, keby pokračovali v tom trende, ktorý nastolili vlani. Teda aby znova čo najviac dávali šancu mladým hráčom tak, aby boli perspektívou pre štátnu reprezentáciu,“ uviedol Vladimír Paštinský.

Licencie budú udeľovať v auguste

Do nového ročníka sa zatiaľ k záväznému termínu 15. mája prihlásili všetky extraligové kluby, ktoré najvyššiu súťaž hrali v uplynulom. Či v nej napokon aj hrať budú, sa ukáže v auguste.

„Všetky kluby, ktoré sa prihlásili do extraligy musia do konca júna poslať na posúdenie svoje ekonomické stanoviská ako sa plánujú vyrovnať s uplynulou sezónou a zhruba do augustového zasadnutia výkonného výboru SZĽH voči hráčom i trénerom aj všetky podlžnosti vyrovnať. Na tomto zasadnutí sa následne na návrh Pro-Hokeja budú alebo nebudú udeľovať licencie,“ prezradil Paštinský.

Ako to bude cez ZOH v Soči?

Nastávajúci ročník extraligy sa ponesie v znamení až dvoch vrcholov, prvým z nich sú februárové ZOH v Soči. Ako sa hokejový turnaj na Kryme premietne do kalendára extraligy?

„Predstavitelia klubov sa rozhodli, že v extralige počas olympiády nebude prestávka. Preto, lebo dvoj až trojtýždňová prestávka by bola veľmi dlhá a zbytočná a pre kluby ekonomicky náročná. Každý klub by totiž počas nej musel hľadať náhradný program. Preto sa predstavitelia klubov rozhodli, že súťaž bude pokračovať aj počas ZOH, ale hrať sa nebude počas tých dní, v ktorých bude v Soči hrať svoje zápasy reprezentácia,“ povedal v súvislosti s olympijským hokejovým turnajom Vladimír Paštinský.

Program 1. kola Tipsport extraligy 2013/14:

HKM Zvolen – HK Nitra

Dukla Trenčín – MsHK DOXBETT Žilina

ŠHK 37 Piešťany – HC'05 Banská Bystrica

HK 36 Skalica – MHC Martin

HK Poprad – HC Košice

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM