Jakub Forgács Rôzne

Ukážte, akí ste lokálpatrioti a koľko toho viete o známej zvolenskej dominante (kvíz)

Hrdo sa týči nad mestom a špeciálne ho netreba predstavovať ani cezpoľným. Zvolenský zámok je bezpochýb jednou z dominánt nášho mesta. Otestujte sa, ako dobre ho poznáte.

Ilustračný obrázok k článku Ukážte, akí ste lokálpatrioti a koľko toho viete o známej zvolenskej dominante (kvíz)
Zdroj: TASR

Zvolenský zámok je jednou z najkrajších pamiatok, ktoré možno obdivovať v našom meste. Je bezpochýb aj dominantou Zvolena, ktorá k nám láka turistov. Ukážte, akí ste lokálpatrioti a trúfnite si na 10 otázok, týkajúcich sa práve Zvolenského zámku.

Ku každej otázke máte tri možnosti, správna je vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 10 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom. Neváhajte a zistite, ako ste na tom :)

Hrajte tu: Ako dobre poznáte dominantu Zvolena?

Otestujte sa aj v iných oblastiach! Overte si, či poznáte zvolenských športovcov, známe osobnosti z nášho regiónu, notoricky známe fakty o Zvolene, alebo či máte prehľad v letných prázdninových atrakciách nášho regiónu.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM