Tréner HKM Zvolen po prehre v Poprade: My sme začali hrať hokej až v 3. tretine

Zvolenskí hokejisti pod Tatrami nestačili na svojho súpera. S popradskými kamzíkmi prehrali po samostatných nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Tréner HKM Zvolen po prehre v Poprade: My sme začali hrať hokej až v 3. tretine

Ako prví pohrozili domáci. Už v 4. minúte po Petranovom nahodení zvonila konštrukcia Tomekovej bránky. V Poprade však platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Puk sa po Vandaneovej strele šťastne odrazil od zadného mantinelu k osamotenému Lušňákovi, ktorý ho bez problémov upratal do šibenice Vošvrdovej bránky – 0:1. Šťastie mali Popradčania ma začiatku 11. minúty, keď Vandaneovu delovku od modrej tečoval do žrde hosťujúci Vandas. V závere tretiny domáci zatlačili Zvolen pred vlastnú bránku, ale z obliehania Tomeka vyrovnanie do šatní nevyťažili.

Prostrednú časť hry začali lepšie domáci. Už v 22. minúte zariadil vyrovnanie navrátilec do zostavy „kamzíkov“ Bondra, keď šikovne tečoval puk z hokejky Petrana. Hostia spod Pustého hradu však mali viac z hry vďaka presilovým hrám. Kým vylúčenie Mlynaroviča Popradčania prežili bez inkasovaného gólu, počas pobytu Macíka na trestnej lavici inkasovali druhý gól po dotyku Kytnára – 1:2. O pár minút však Poprad dokázal odpovedať. Najazd dvoch na nikoho najprv Tomek ustál, ale pri pokračujúcej kombinácii domácich pohotovej dorážke Mlynaroviča neodolal a pod Tatrami sa začínalo od znova.

V tretej tretine sa hral otvorený hokej. Na vyložené šance však diváci čakali márne. Jednu z nich mal domáci Paukovček, ale hosťujúci brankár bol na svojom mieste. Zápas plynule prešiel do predĺženia. Najväčšiu šancu rozhodnúť zahodil popradský obranca Erving, ktorý sa sa osamotený rútil na Tomeka. Ervingovo zakončenie smerovalo vedľa bránky a definitívne rozhodnutie muselo prísť až v samostatných nájazdoch. V nich si lepšie počínali domáci strelci. Rozhodujúci gól zaznamenal Bondra.

Hlasy po zápase

Roman Stantien, tréner Popradu: „Do zápasu sme vstúpili s veľkým rešpektom, prvých desať minúť bol Zvolen lepší, potom sme zlepšili pohyb a hra sa vyrovnala. Pod tlak nás dostávali iba pri našich oslabeniach. Hrali sme dobre kolektívne a kompaktne, remíza po riadnom čase je zaslúžená, aj keď sme mali šance, efektivita je slabá.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „My sme začali hrať hokej až v tretej tretine. Môžeme ďakovať brankárovi Tomekovi, že sme neprehrávali o tri, štyri góly. Poprad nás držal v zápase iba vďaka presilovkám. V hre 5 na 5 sme boli jasne horší. Vieme, na čom musíme do ďalších zápasov popracovať.“

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

• Góly: 22. Bondra (Petran, Zagrapan), 33. Mlynarovič (Svitana, Erving), rozhodujúci nájazd Bondra – 7. Lušňák (Vandane), 29. Kytnár (Zuzin, Drgoň)
  • Rozhodovali: Kalina, Haszonits (Maď.)– Bogdaň, Árkovics (Maď.)
  • Vylúčení: 6:5
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 1589 divákov
  • Poprad: Vošvrda – Kozák, Salija, Brejčák, Petran, Erving, Ťavoda, Fabian – Svitana, Mlynarovič, Koyš – Zagrapan, Paukovček, Bondra – Takáč, Heizer, Abdul – Paločko, Bjalončík, Macík – Václav
  • Zvolen: Tomek – Drgoň, Roman, Vandane, Pöyhönen, Zeleňák, Růžička, Charnaok, Halama – Obdržálek, Kytnár, Chovan – Vandas, Špirko, Handlovský – Šišovský, Holovič, Zuzin – Lušňák, Petráš, Andrisík