Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v 21. kole Tipos extraligy nad DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:4.

Ilustračný obrázok k článku Tréner HKM po tesnej výhre nad Miškovcom: Z našej strany zápas trval iba 2 tretiny
Zdroj: Rastislav Búgel

Zvolenčania o víťazstve rozhodli prakticky v prvej tretine. Do vedenia však mohli ísť najprv hostia. V tretej minúte sa Rokaly rútil sám na brankára Rahma, ktorý vytiahol skvelý zákrok. Aktívnejší domáci otvorili skóre v piatej minúte po akcii McPhersona, keď sa z druhej línie švihom presadil obranca Ivan. Na 2:0 zvyšoval o dve minúty Bondra, v medzikruží si spracoval puk a bekhendom pokoril gólmana Rajnu. Tretí gól mal na hokejke Zuzin a to dokonca v oslabení po peknej kombinačnej akcii, ale v koncovke zlyhal a neskôr pre zmenu mieril do masky brankára z veľmi dobrej pozície. Gól mohol zaznamenať i mladý Chlepčok zo štvrtej formácie, ten šikovne tečoval strelu Tibenského, no puk medzi žrďami napokon neskončil. Zvolen predsa len zvyšoval na 3:0 ešte do prestávky, postaral sa o to Mikúš parádnou strelou pod hornú žŕdku po zaváhaní Rajnu.

Ani v strednom dejstve sa obraz hry nemenil. Hokejisti spod Pustého hradu mali prevahu. Hneď ako sa ubránili súperovi v oslabení pohrozili Zuzinom, v samostatnom nájazde tento hokejista neskóroval. Úspešná nebola ani individuálna akcia Melancona, uvoľnil sa cez dvojicu hostí, ale minul bránku. Presnejší bol až Radovan Bondra v 31. minúte. Strieľal po ľade i pohotovo po spätnej prihrávke Mikúša. Miškovec sa potom ubránil ďalšej presilovke Zvolena a po nej mohol znížiť Osterbergom, Rahm puk skvele vyrazil. Z piateho gólu sa potom tešil Hraško, od modrej poslal parádny pozdrav do ľavého horného rohu, lenže proti bol videorozhodca, ktorý videl nedovolené postavenie Marcineka. Domáci tak či onak piaty zásah pridali, a to 26 sekúnd pred prestávkou z presilovky, postaral sa oň Mikúš strelou bez prípravy.

V tretej tretine nevyužil Zuzin ani tretiu svoju šancu v stretnutí a prišiel za ňu trest. Maďarský celok znížil, Egle sa najprv z dobrej pozície nepresadil, no vzápätí sa dostal k puku Wehrs a švihom mieril ponad Rahmove rameno – 5:1. ‚Ľadových medveďov‘ spoza hraníc tento gól nabudil a začali viac hroziť, vytvorili si i tlak. Druhý gól mohli pridať najmä počas 46 sekundovej presilovky piatich proti trom, najbližšie bol k tomu Osterberg, ale Rahm i so šťastím zasiahol. Kapituloval napokon v početnej výhode súpera o jedného hráča, keď ho opäť pokoril Wehrs, tentoraz nahodeným pukom od modrej čiary. Domáci boli zaskočení, iniciatívnejší hostia ožili a v 53. minúte znížili už iba na rozdiel dvoch gólov. Po ideálnej prihrávke Magosiho sa z medzikružia presadil Rokaly. Tréneri Zvolena siahli po oddychovom čase, dôrazne dohovorili hráčom, no tí si ich slová príliš k srdcu nezobrali, pretože inkasovali aj štvrtýkrát v tejto časti hry. Osterberg vložil Zuzinovi hokejku a bol pred Rahmom rýchlejší, z 5:0 bolo razom dve minúty a pätnásť sekúnd pred koncom 5:4. Záverečná dráma bola v znamení power-play Miškovca, no bez želaného vytúženého vyrovnania.

HKM Zvolen – DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:4 (3:0, 2:0, 0:4)

• Góly: 5. Ivan (McPherson, Zuzin), 7. R. Bondra (Zuzin, Nuutinen), 20. Mikúš (Kelemen, R. Bondra), 31. R. Bondra (Kelemen, Mikúš), 40. Mikúš (Ivan, Helewka) – 43. Wehrs (Egle, Lövei), 50. Wehrs (Szirányi, Osterberg), 53. Rokaly (B. Magosi, K. Csányi), 58. Osterberg (Jordan)
  • Rozhodovali: T. Orolin, M. Valach – Jurčiak, Stanzel
  • Vylúčení na 2 min: 4:3, vyššie tresty: Hraško 10 minút OT za bitku – Wehrs 10 minút OT za nešportové správanie
  • Presilovky: 1:1
  • bez divákov.
  • Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Ďuriš, Helewka, Stupka – Marcinek, Tibenský, Chlepčok
  • Miškovec: Rajna – Wehrs, Szirányi, Rauhauser, Kiss, Láda, Vojtkó – K. Csányi, Osterberg, Jordan – Révész, Vas, Egle – Rokaly, Galanisz, B. Magosi – Ritó, Miskolczi, Lövei

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Zápas vždy trvá 60 minút a keď je predĺženie, tak aj päť minút navyše. Koncentrácia musí byť počas celého zápasu. Tie veci, ktoré sa nám stali v tretej tretine sa nám nemôžu stávať. Jednoznačne si to zajtra vysvetlíme. Z našej strany zápas trval iba dve tretiny, hoci trvá tri tretiny. Tri body sú pekné, no len za dve tretiny. Máme skúsené mužstvo na to, aby sme si puk udržali a neodhadzovali ho. Nemali sme dôvod na panikárenie.“

Dave Allison, tréner Miškovca: „Za stavu 5:0 sme v tretej tretine hlavne chceli ukázať dobré striedania a hráči sa postupne začali vracať k svojej hre. Začali sa podporovať, podarilo sa im streliť štyri góly a mali sme niekoľko veľmi dobrých šancí aj na vyrovnanie. Pre náš tím je to krok správnym smerom. Chceli sme sa dobre pripraviť na nedeľný zápas, a to sme urobili. Dokázali sme sa vrátiť do zápasu a pomýšľať na body. Ukázali sme charakter tímu a vôľu zlepšovať sa.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.