Stanislav Černák Rôzne

Tour de volcano Poľana 2013: Najväčšie cyklistické podujatie povedie aj cez náš okres

Cyklistický klub Banská Bystrica sa po bohatých skúsenostiach s organizovaním cyklistických pretekov rozhodol organizovať preteky pre širokú športovú verejnosť. Trasa povedie cez Poľanu, ale aj cez Hriňovú, Zolnú alebo Očovú.

Ilustračný obrázok k článku Tour de volcano Poľana 2013: Najväčšie cyklistické podujatie povedie aj cez náš okres
Zdroj: Dnes24.sk

Štart aj cieľ podujatia je v Banskej Bystrici. Tour de volcano Poľana 2013 budú zaradené aj do medzinárodného kalendára cestných cyklistických maratónov.

Projekt medzinárodného cyklistického maratónu Tour de volcano Poľana 2013 (Okolo sopky Poľana) má dlhodobý zámer, vybudovať významné športové podujatie v banskobystrickom regióne v širokom zábere nielen rozvoja športu, no i rozvoja povedomia o regióne a rozvoja cestovného ruchu. Preteky sa uskutočnia 30. júna.

Stovky účastníkov z viacerých krajín

Očakáva sa štart tristo až päťsto pretekárov z okolitých krajín (Rakúsko, Nemecko, Česká republika, Maďarsko, Ukrajina, Poľsko) a samozrejme zo Slovenska už v prvom ročníku. Po dlhoročnom čakaní na opravu cestnej komunikácie z Lomu nad Rimavicou do Hriňovej, ktorá blokovala prípravu podujatia už nič nebráni jeho uskutočneniu. Preteky majú konkurovať vynikajúco organizovaným a silne obsadeným cestným maratónom v Rakúsku, Taliansku, kde bežne štartuje 2500 i viac pretekárov, či jedinému podujatiu podobného významu na Slovensku, organizovaného v kooperácii miest Poprad a Zakopané, Tour de Tatry, kde sa každoročne na štart postaví okolo päťsto štartujúcich.

Trať povedie okolo krátera Poľany

Trať Tour de volcano Poľana povedie z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, Brezno, Čierny Balog, Lom nad Rimavicou, Hriňovú, Skliarovo, Detvu, Dúbravy, Očovú, Zolnú, Sebedín, Bečov, Čerín, Dolnú Mičinú, Hornú Mičinú, Môlču, Šalkovú späť do Banskej Bystrice okolo najväčšieho krátera sopky v Strednej Európe.

Cieľom tejto veľkej akcie je vybudovať silnú tradíciu cyklistického maratónu, porovnateľnú s podujatiami tohto druhu v zahraničí, či napríklad s Košickým bežeckým maratónom a postupne dosiahnuť účasť v tisíckach štartujúcich. Vytvoriť nielen športovú tradíciu, no tiež tradíciu kultúrno-spoločenskú, ktorá pritiahne do regiónu na celý víkend športovcov z celej Európy.

Mesto Banská Bystrica prevzalo záštitu nad týmto podujatím a v rámci svojich možností sa aktívne zapojilo do organizácie. Spoločnými silami spolu s Cyklistickým klubom Banská Bystrica vytvoríme na Slovensku jedinečné športovo-spoločenské podujatie, ktoré bude priamo spájané s mestom Banská Bystrica a banskobystrickým regiónom. Viac informácií sa dozviete na http://www.tourdevolcano.sk/.

Text a foto: Organizačný výbor Tour de volcano Poľana

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM