Správy

TISÍCE ľudí sa pochytali za ruky: V srdci Slovenska sa podaril úchvatný REKORD, VIDEO

Živá reťaz mala dĺžku asi 2,7 kilometra a vinula sa ulicami mesta, ktoré v súčasnosti ohraničujú pamiatkovú zónu Zvolena.

Ilustračný obrázok k článku TISÍCE ľudí sa pochytali za ruky: V srdci Slovenska sa podaril úchvatný REKORD, VIDEO
10
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Celkom 2442 ľudí sa v piatok vo Zvolene chytilo za ruky a vytvorilo rekordnú živú reťaz, ktorá kopírovala pôvodné stredoveké hradby mesta. Obyvatelia tak vytvorili nový rekord, ktorý bude zapísaný do Knihy slovenských rekordov. Pre TASR to uviedol zástupca knihy Igor Svítok.

„Do reťaze sa zapojili nielen žiaci zvolenských a stredných škôl, ale videli sme tam aj starších obyvateľov mesta a dôchodcov,“ skonštatoval Svítok. Reťaz podľa neho mala dĺžku asi 2,7 kilometra a vinula sa ulicami mesta, ktoré v súčasnosti ohraničujú pamiatkovú zónu Zvolena. „Zvolenčania tak prekonali 20-ročný rekord v početnosti zúčastnených, ktorý bol vytvorený v roku 2003 v okolí Spišského hradu,“ dodal.

Zvolenčania sa počas pokusu o rekord držali za ruky po dobu piatich minút, keď sa spojenie kontrolovalo, dokumentovalo, fotografovalo a natáčalo z lietadla a z dronov. Podujatie bolo súčasťou osláv 780. výročia obnovenia mestských privilégií a malo spojiť veľkých aj malých Zvolenčanov a priblížiť im históriu mestských hradieb.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Facebook
V OBRAZOCH: Živá reťaz kopírujúca mestské hradby vo Zvolene
10
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM