Marcel Páleš Samospráva

Syn známeho podnikateľa sa dal na politiku: Konárik ml. kandiduje za bystrického župana

Ide v otcových šľapajach. Podobne ako Karol Konárik, aj jeho syn sa dal na politiku. Za Slovenskú národnú stranu (SNS) kandiduje na funkciu banskobystrického župana.

Ilustračný obrázok k článku Syn známeho podnikateľa sa dal na politiku: Konárik ml. kandiduje za bystrického župana
Zdroj: TASR

Podporu kandidatúre Karola Konárika mladšieho jednohlasne schválila Krajská rada SNS v Banskej Bystrici na čele s jej krajským predsedom Štefanom Turekom a Predsedníctvo SNS ju prijalo. Uviedla hovorkyňa SNS Zuzana Kohútková.

Konárik mladší najvhodnejší?

Kohútková dodala, že podľa SNS je Karol Konárik ml. ako zástupca národniarov vo funkcii predsedu banskobystrického VÚC v nastávajúcom volebnom období 2013–2017 najvhodnejšou osobou.

„Veľmi ma teší, že inteligentný a schopný mladý človek chce byť prospešný všetkým pod farbami SNS. Karol Konárik reprezentuje kritériá potrebné pre službu verejnosti – spoločenský kredit, vlastenectvo, budovanie korektných vzťahov s relevantnými inštitúciami, občianskymi združeniami a podnikateľskými subjektmi,“ komentoval kandidatúru predseda SNS Andrej Danko s tým, že SNS už v máji oficiálne prejavila podporu nezávislému kandidátovi na predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tiborovi Mikušovi a Karol Konárik ml. ako kandidát SNS je „ďalšou dobrou voľbou“.

Vstúpil aj do SNS

Karol Konárik ml. sa stal členom SNS, pretože si „váži hodnoty, ktoré národniari presadzujú“. „Národná strana má svoje prirodzené miesto pri obhajovaní záujmov slovenských občanov nielen v parlamente, ale aj v orgánoch samosprávy. Navyše, už to nie je strana o jednom človeku a prechádza tiež akousi omladzovacou kúrou. To znamená, že ani mladým ľuďom nie je ľahostajný osud ich krajiny, v ktorej chcú lepší život pre seba a svoje deti,“ uviedol Konárik na margo svojej kandidatúry.

Ako sa ďalej vyjadril, verí, že jeho skúsenosti pomôžu pri vedení BBSK najmä v oblastiach, ktoré dnes trápia všetky samosprávne kraje, ako napr. vysoká nezamestnanosť, slabá informovanosť občanov o kompetenciách kraja v rámci školstva a zdravotníctva a hospodárení s majetkom občanov. „Dobrým županom môže byť len ten, kto svoj kraj dobre pozná a zároveň v ňom žije, pretože len vtedy pochopí jeho potreby,“ tvrdí Konárik.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM