Stanislav Černák Hokej

Šupler po prehre s Martinom: V priebehu týždňa nastanú zmeny!

Po dvojzápasových suchotách sa zvolenskí hokejisti tešili konečne z gólu. Bol však iba jeden z hokejky Bortňáka a to na víťazstvo nad Martinom nestačilo.

Ilustračný obrázok k článku Šupler po prehre s Martinom: V priebehu týždňa nastanú zmeny!

Prvú veľkú príležitosť mal v 6. minúte Podkonický, ale Čech jeho strelu kryl. Hralo sa viac pred bránkou hostí, pokusy Zvolenčanov však v martinskej sieti neskončili. V drvivom tlaku sa tak nepochodili v najväčších príležitostiach Brabenec ani Chovan. V 12. minúte sa strelecky presadil Themár, ktorý nikým nekrytý poslal švihom puk za brankára Šimka. O štyri minúty neskôr strelu Hraška od modrej čiary tečoval do bránky Bortňák – 1:1. Presný zásah domácich povzbudil a zároveň potešil, keďže ho dosiahli po dvojzápasových suchotách.

V pozore aj videorozhodca

V druhej tretine zvýšili obe mužstvá tempo, útoky sa striedali na oboch stranách. Najväčšiu šancu mal v 32. minúte Škvaridlo, jeho strela si však cestu do bránky nenašla. V závere druhej časti musel hlavný rozhodca duelu riešiť s videorozhodocom, či puk po strele domácich skončil v martinskej bránke alebo nie. Gól však napokon nevstúpil do platnosti. V tej istej minúte zostal ležať na ľade Matejka, ktorý sa zrazil s Chovanom. Zvolenský útočník oslabil svoj tím trestom do konca stretnutia.

Hosťom sa ponúknutá výhoda nepodarila využiť, dokonca o zmenu skóre sa mohol v oslabení postarať Síkela, no nepodarilo sa mu to. V 46. minúte sa dostal k puku voľný Markovič a s prehľadom dostal Martin opäť do vedenia – 1:2. Zvolenčania sa snažili v ďalšom priebehu o vyrovnanie, ale brankár Čech, ktorý nastúpil na posledný duel v drese Martina, už puk za svoj chrbát nepustil. Zvolen sa v závere odhodlal aj k hre bez brankára, no namiesto vyrovnania inkasoval, keď puk do prázdnej bránky dopravil Markovič.

HKM Zvolen – MHC Mountfield Martin 1:3 (1:1, 0:0, 0:2) Góly: 16. Bortňák – 12. Themár, 46. Markovič, 60. Markovič. Vylúčení: 0:2 navyše Chovan (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Výleta, Smrek, 1158 divákov

Hlasy trénerov

Július Šupler, tréner Zvolena: „Robili sme chyby, Martin bol úspešný. O výsledku rozhodlo to, že efektívnosť našej hry je nízka, keď sme v troch zápasoch strelili iba jeden gól. Pracujeme na tom, ale úspech sa nedostavil. Nie som spokojný s hrou hráčov, treba na tom popracovať. V priebehu týždňa nastanú zmeny a posilníme mužstvo, pretože máme sedem dlhodobých maródov.“

Daniel Babka, tréner Martina: „Na začiatku zápasu sme hrali slušne, potom mal Zvolen viac z hry. V druhej tretine sa hra prelievala zo strany na stranu, mali sme tri či štyri čisté šance, ale gól sme nedali. Získali sme však napokon tri body, ktoré sú pre nás cenné.“