Jakub Forgács Správy

Súboj desiatok študentských časopisov vo Zvolene. Štúrovo pero prichádza s novinkou

Mladí novinári vyrastajú už na slovenských školách. Presvedčiť sa o tom budete môcť onedlho vo Zvolene, kde vyhlásia tých najlepších. Nebudú pritom chýbať ani besedy s osobnosťami novinárskeho a spoločenského života.

Ilustračný obrázok k článku Súboj desiatok študentských časopisov vo Zvolene. Štúrovo pero prichádza s novinkou
Zdroj: TASR

Celkom 81 stredoškolských a osem vysokoškolských časopisov bude v tomto roku súťažiť v celoslovenskej novinárskej súťaži stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero 2016. Vyhodnotenie sa uskutoční v dňoch 22. a 23. apríla v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra (KKĽŠ) vo Zvolene.

Ako uviedla pracovníčka knižnice Zlatica Brodnianska, v kategórii novinárske príspevky zaslalo do súťaže 49 stredoškolákov celkom 124 prác a 20 vysokoškolákov 79 prác. „O Cenu Nadácie Slovenskej sporiteľne, za rubriky napomáhajúce zvyšovaniu finančnej gramotnosti v stredných školách, sa uchádzalo 14 stredoškolských časopisov,“ doplnila. Novinkou Štúrovho pera 2016 je súťažná kategória elektronických magazínov, do ktorej sa prihlásilo 13 magazínov.

Súťaž podporuje a rozvíja novinárske nadanie študentov stredných a vysokých škôl. Umožňuje im prezentovať školské časopisy a novinárske príspevky, napomáha k rozširovaniu poznatkov súťažiacich o žurnalistike a žurnalistických žánroch. „Súťaž má medzi študentmi veľkú popularitu, aj v tomto roku sa na jej vyhodnotení zúčastní viac ako 200 študentov,“ pripomenula pracovníčka knižnice.

Súčasťou dvojdňového programu budú odborné semináre o školských časopisoch a novinárskych prácach, ktoré povedú vysokoškolskí učitelia a aktívni novinári. V rámci programu budú tradičné tlačové besedy s osobnosťami novinárskeho sveta a spoločenského života.

Čítajte tiež:

Zvolenské námestie sa zmenilo na trať. Napriek nepriazni počasia desiatky bežcov na štarte FOTO

Mladé fitness talenty zo Zvolena zabodovali: Na prvých pretekoch roka žali medailové úspechy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM