Stanislav Černák Správy

Sú to milióny: Tipnite si, koľko ľudí navštívilo zvolenskú Europu v roku 2013!

Najväčšie obchodné centrum Europa funguje v našom meste už viac ako rok a pol. 1. júna 2011 položili základný stavebný kameň tohto objektu a o rok, 1. júna 2012 sa Zvolenčania dočkali slávnostného otvorenia obchodného domu.

Ilustračný obrázok k článku Sú to milióny: Tipnite si, koľko ľudí navštívilo zvolenskú Europu v roku 2013!

„Nákupné centrum sme otvorili do roka a do dňa, tak ako sme sľúbili,“ povedal pri slávnostnom otvorení v roku 2012 konateľ investorskej spoločnosti VAV Invest Peter Valach.

Prvá časť obchodného domu Europa má rozlohu 12 tisíc metrov štvorcových. Nájdete v nej množstvo obchodov, ale môžete sa tu aj najesť, posedieť pri kávičke, či zájsť do kina. Isto už takmer každý Zvolenčan zavítal od otvorenia tohto obchodného domu do neho aspoň raz.

Koľko návštevníkov privítala Europa v roku 2013? „Za posledný rok 2013 zaznamenala Europa viac ako 3 miliónovú návštevnosť. Tieto čísla sme si nevymysleli, máme špeciálne čidlá, ktoré cez internet a gsm bránu zasielajú tieto výsledky z počítadiel do centra. Je to na serveri a odtiaľ si tieto čísla sťahujeme. Na túto dobu je tento projekt celkom úspešný,“ prezradil Valach a pokračoval, „Niektoré priestory sú ešte prázdne. Je to však o tom, že sme meškali a stále meškáme so stavbou druhej časti Europy. Akonáhle prepojíme na druhom podlaží druhú časť Europy s prvou, tak aj ten veľký priestor pri prepojovacom móle sa stane lukratívnym a neočakávame problém, že by sa nemal kým obsadiť.“

Ako ďalej Valach povedal, tak značná časť z viac ako 3 miliónov návštevníkov prišla nielen za nákupom, ale aj za zábavou do zatiaľ ojedinelého 4D kina.

Zdroj: Zvolen 24/tasr

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM