Jakub Forgács Správy

Štedrý dar pre zvolenskú nemocnicu. Tisíce eur na prístroj, ktorý poslúži deťom

Darcovia ukázali, že majú srdce na pravom mieste. Pozrite, ako sa rozhodli pomôcť Nemocnici Zvolen!

Ilustračný obrázok k článku Štedrý dar pre zvolenskú nemocnicu. Tisíce eur na prístroj, ktorý poslúži deťom
Foto: Boris Macko / Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Nový EKG prístroj, ktorý má slúžiť hlavne malým pacientom, dala v týchto dňoch do užívania nemocnica vo Zvolene. Nová technika dokáže kvalitnejšie zobraziť srdcovú frekvenciu a pravidelnosť rytmu a lekári s ňou majú lepší obraz o prípadnom postihnutí, zväčšení jednotlivých oddielov či o iných poruchách srdca.

Nemocnica získala prostriedky na zakúpenie EKG vo výške 3000 eur vďaka sponzorskému daru. „Na začiatku celej akcie nás veľmi milo prekvapila skutočnosť, že aktivita vyšla od našich darcov, čo sa nestáva často,“ uviedla primárka detského oddelenia Oľga Švecová.

Mobilný EKG prístroj šetrí čas zdravotníckym pracovníkom a garantuje vyšší komfort. „Vyšetrujeme ním hospitalizovaných detských pacientov, ale aj malých pacientov vyšetrených v ambulancii. Manipulácia s týmto prístrojom je jednoduchšia a záznam elektrokardio­grafického vyšetrenia je kvalitnejší ako s prístrojom, ktorý sme doposiaľ na detskom oddelení mali,“ priblížila lekárka. „V prípade, že sa zistia z výsledkov EKG ochorenia srdca, odporučí sa rodičom malých pacientov hospitalizácia alebo v lepšom prípade ďalšie špeciálne odborné vyšetrenie,“ dodala.

Detské oddelenie zvolenskej nemocnice disponuje 17 lôžkami a nachádza sa v samostatnom pavilóne. Nemocnica ponúka aj šesť nadštandardných lôžok pre matky s deťmi so samostatným sociálnym zariadením.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM