Jakub Forgács Správy

Spoznáme podobu novej zvolenskej PLAVÁRNE: Tú starú o niekoľko mesiacov UZAVRÚ

Zvolenčania sa môžu začať tešiť napríklad na 10-dráhový bazén s dĺžkou 25 metrov, relaxačný bazén s vodnými atrakciami či saunový svet.

Ilustračný obrázok k článku Spoznáme podobu novej zvolenskej PLAVÁRNE: Tú starú o niekoľko mesiacov UZAVRÚ
Zdroj: Mesto Zvolen

Do súťaže na stvárnenie novej plavárne zaslalo svoje návrhy viacero architektov či architektonických kolektívov. Odborná porota začne s ich vyhodnotením už tento piatok, výsledná podoba novej plavárne by tak mohla byť známa do polovice februára. Informoval o tom hovorca Mesta Zvolen Martin Svatuška.

„Mesto zároveň informuje, že svoju starú plaváreň bude musieť na konci júna definitívne uzavrieť na základe nálezu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva,“ uviedol.

Rozhodne porota

„Hoci pravidlá súťaže nám ešte v tejto chvíli neumožňujú zverejniť počet doručených návrhov, s radosťou môžem konštatovať, že bude z čoho vyberať,“ uviedol zvolenský primátor Vladimír Maňka a dodal: „Teraz už je všetko v rukách päťčlennej odbornej poroty, zloženej z renomovaných architektov. Verím, že vyberú to najlepšie riešenie, ktoré následne predstavíme Zvolenčanom.“

O výsledkoch budú podľa Svatušku, pochopiteľne, najskôr informovať samotných účastníkov súťaže, aby napokon spoznali novú podobu svojej plavárne aj samotní Zvolenčania.

Viac o tom, prečo bude plaváreň uzavretá, sa dočítate na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM