Aktualizované Hokej

Hokejisti HKM Zvolen znížili stav finálovej série play off Tipos extraligy proti HC Košice na 1:3 na zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Šanca na TITUL stále žije! Zvolen doma nesklamal, séria sa vracia do Košíc, FOTO
18
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Kormidelník domáceho tímu Peter Oremus zmenil zloženie všetkých štyroch útočných formácií. Do zostavy sa vrátil útočník Carter Turnbull, nevošiel sa do nej Viktor Fekiač. „Oceliari“ nastúpili v identickej zostave, v akej triumfovali v treťom zápase série.

Prvá tretina sa niesla v podobnom duchu ako predošlé zápasy, keď si tímy dávali pozor na chyby v defenzíve. V jej závere si na trestnú lavicu postupne sadli traja Košičania a Zvolen v úvode druhej časti otvoril skóre. V početnej výhode o dvoch hráčov ešte domáci neskórovali, no počas hry piatich proti štyrom obranca Hanna skóroval strelou zo strednej vzdialenosti. Bola to prvá využitá presilovka HKM Zvolena od štvrťfinále. Košický obranca Ollson vyrovnal na 1:1 v 27. minúte, keď potrestal domácich za pozičnú chybu v defenzíve. Zvolenčania však o minútu získali náskok späť, po góle obrancu Mudráka, na ktorého už o 11 sekúnd nadviazal Zuzin – 3:1. Po tomto momente brankára Košíc Riečického vystriedal Janus. Rušné dianie druhej tretiny zavŕšil Havrila, ktorý znížil na 3:2. Dôležitý gól na 4:2 strelil v 52. minúte Turnbull, pre ktorého to bol prvý presný zásah vo zvolenskom drese. Skóre uzavrel Viedenský, ktorý skóroval v 60. minúte počas hry hostí bez brankára.

HKM Zvolen – HC Košice 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

• Góly: 22. Hanna (Hecl), 28. Mudrák (Bondra, Jedlička), 28. Zuzin (Kubka), 52. Turnbull (Hanna), 60. Viedenský – 27. Olsson (Slovák, Leskinen), 31. Havrila (Lamper, Breton)
  • Zmeny: 28. Janus namiesto Riečického (Koš.)
  • Rozhodovali: Hronský, Štefik – Gegáň, Synek
  • Vylúčení: 3:6 na 2 min.
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 5 345 divákov
  • Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, Čulík – Jedlička, Viedenský, Bondra – Zuzin, Huntebrinker, Hecl – Sideroff, Šiška, Turnbull – Stupka, Marcinek, Csányi –
  • Košice: Riečický (28. Janus) – Olsson, Breton, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš – Bartánus, Pollock, Fejes – Jääskeläinen, Chovan, Leskinen – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Hovorka, Havrila
  • Stav série: 1:3

Hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.