Jakub Forgács Správy

Rytieri z Pustého hradu, hokejisti aj liečivé kúpeľné pramene... Lákadlá regiónu na jedinom mieste!

Náš región sa môže pochváliť mnohými atraktívnymi zaujímavosťami. Či už ide o históriu, kultúru alebo šport. Ak by ste chceli vidieť to naj, čo sa dá v našich končinách zažiť, máme pre vás tip, ktorý by ste zaručene nemali perhliadnuť.

Ilustračný obrázok k článku Rytieri z Pustého hradu, hokejisti aj liečivé kúpeľné pramene... Lákadlá regiónu na jedinom mieste!
Zdroj: TASR

Spoznať krásy a zaujímavosti nášho regiónu budú môcť už čoskoro aj cezpoľní. Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko (OOCR) sa po ročnej prestávke opäť zúčastní veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2016, ktorý sa uskutoční v Bratislave od štvrtku do nedele s úplne novou expozíciou.

Atraktívne lákadlá

Stánok OOCR Stredné Slovensko (Výstavisko Incheba, hala B2, stánok č. 404) na ploche 80 m2 predstaví členov organizácie s aktuálnou ponukou regiónu a atraktívnymi lákadlami pre návštevníkov. „Sme radi, že sa nám podarilo spojiť sily a spolu s našimi členmi prezentovať rozmanitosť, pestrosť a výnimočnosť nášho regiónu na expozícii, ktorá vizuálne stvárňuje hornatý reliéf, krásu prírody a bohatstvo histórie, ktoré sú pre našu destináciu príznačné,“ povedal výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko, Jiří Pěč.

Spoluvystavovatelia Mesto Banská Bystrica, Mesto Zvolen, Kúpele Sliač a Park Snow Donovaly majú potenciál zaujať svojou ponukou každého návštevníka veľtrhu. Fantastická lyžovačka, desiatky kilometrov upravovaných bežeckých tratí, značené cyklotrasy, splav Hrona, bežecké podujatia, populárne hokejové kluby, ale aj wellness a relax v top hoteloch, výnimočná liečivá sila kúpeľných prameňov, sú len zlomok z ponuky aktívnej dovolenky v našom regióne. Pridajte si k tomu banícku históriu Španej doliny, okolitých miest a dediniek, unikátny klenot Pustý hrad vo Zvolene, drevený artikulárny kostol v Hronseku zapísaný v UNESCO alebo pútnickú Barborskú cestu a zavďačíte sa aj tomu najnáročnejšiemu milovníkovi kultúry a histórie.

Medaile aj rytieri z Pustého hradu

V stánku OOCR to bude žiť aj športom. Návštevníci budú mať možnosť odfotiť sa na stupni víťazov s medailami a maskotom hokejového klubu HC 05. Organizátori bežeckých podujatí v Banskej Bystrici prinesú pre najmenších návštevníkov motivačné medaile k Marathon BB Tour 2016. Prostred­níctvom fotosteny sa ocitnú priamo na námestí SNP v Banskej Bystrici.

Nádych histórie vnesú na výstavisko rytieri z Pustého hradu, ako aj baníci zo Španej doliny v dobových kostýmoch. Mimoriadnym lákadlom bude ochutnávka piva z produkcie tradičného miestneho pivovaru Perla a ochutnávka ručne vyrábanej čokolády z čokoládovne Dany z Banskej Bystrice.

Čítajte tiež:

Štrajkujúci učitelia vyrazia do bystrických ulíc: V meste prebehne niekoľko protestných akcií, všetko vyvrcholí na námestí!

Ťahák len pre Bystričanov, čo zabije nudu: 10 akcií, na ktoré sa oplatí vybehnúť

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM