Jakub Forgács Krimi

Rýchlik pri Zvolene narazil do stromu. Vystrašeným cestujúcim pomáhali policajti, FOTO

V akcii boli hasiči, záchranári aj policajti. Cestujúcim pomáhali do bezpečia v silnom daždi.

Ilustračný obrázok k článku Rýchlik pri Zvolene narazil do stromu. Vystrašeným cestujúcim pomáhali policajti, FOTO
6
Galéria

V nedeľu bola vo večerných hodinách vyslaná hliadka železničnej polície zo Zvolena k udalosti, ku ktorej došlo na železničnej trati v úseku neďaleko obce Hronská Dúbrava. „V dôsledku nepriaznivého počasia, silného dažďa došlo k pádu stromu na železničnú trať, kde následne prichádzajúci vlak narazil do spadnutého stromu. Išlo o vysoký strom, ktorý vyvrátilo zo šikmého svahu pri hlavnej ceste aj s koreňom a spadol krížom cez hlavnú cestu, cez obidva jazdné pruhy a zasiahol aj na železničnú trať,“ uviedli muži zákona na svojej oficiálnej krajskej facebookovej stránke.

„Po príchode policajnej hliadky k stojacemu vlaku sme zistili, že ide o osobný vlak, ktorý smeroval zo Zvolena do Levíc, na ktorom bolo v prednej časti rozbité vrchné čelné okno, poškodená kabína. V dôsledku zrážky došlo k ľahkému zraneniu rušňovodiča, ktorý uviedol, že už nedokázal zrážke zabrániť. Hliadka sa ďalej skontaktovala s vlakvedúcim, ktorý zranený nebol,“ pokračovali policajti.

„V čase zrážky sa vo vlaku nachádzalo 23 cestujúcich a ani jeden z nich neutrpel žiadne zranenia. Následne nato, polícia dôkladne prešla a skontrolovala celý vlak, osobne hovorili s každým cestujúcim, pričom sa uistili, či nikto nepotrebuje lekársku pomoc. Hliadka polície zo Žiaru nad Hronom, odviezla rušňovodiča k rýchlej zdravotnej pomoci, pretože sa pre spadnutý strom nemohla urýchlene dostaviť k vlaku,“ dodali muži zákona so slovami, že vzhľadom na silný dážď s prevozom cestujúcich pomáhala aj hliadka polície zo Žiaru nad Hronom. Všetkých postupne po skupinkách previezli do priestorov železničnej stanice v neďalekej obci Hronská Dúbrava.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z miesta nehody!

V OBRAZOCH: Zrážka vlaku so spadnutým stromom neďaleko Zvolena
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM