Stanislav Černák Krimi

Rozsiahly požiar v Môťovej: Hlavné okamihy náročného boja s plameňmi očami hasičov!

Prinášame vám najhlavnejšie okamihy včerajšieho požiaru v Môťovej prostredníctvom zápiskov samotných hasičov. S neľútostnými plameňmi bojovali dlho, ale nakoniec úspešne.

Ilustračný obrázok k článku Rozsiahly požiar v Môťovej: Hlavné okamihy náročného boja s plameňmi očami hasičov!
Zdroj: Dnes24.sk

Hasičom nahlásili požiar v zberných surovinách v Môťovej krátko pred treťou hodinou rannou. Požiar mal vskutku ničivé následky. To si môžete pozrieť aj v našej galérii. Predbežne vyčíslená škoda bola na 85 000 eur. Hasičom sa však podarilo ušetriť približne 12 000 eur.

Zápisky hasičov:

  1. Na operačné stredisko OR HaZZ vo Zvolene bol nahlásený požiar papiera v Zberných surovinách vo Zvolene na Pribinovej ulici a plamene ohrozujú strechu skladu.
  2. Na miesto boli vyslaní piati hasiči zo Zvolena s technikou.
  3. Po príjazde na miesto bol vykonaný prieskum, ktorým bolo zistené, že sa jedná o rozsiahly požiar uskladneného papiera na dvore zberných surovín. Požiar sa rozšíril aj na budovu skladu stojacu na dvore zberných surovín. Na základe toho boli na miesto požiaru vyslané ďalšie tri cisternové automobily zo Zvolena a Banskej Bystrice.
  4. Po lokalizácii požiaru hasiči spolu so zamestnancami zabezpečili evakuáciu horľavého materiálu – lisované balíky papiera, pet fliaš a tetrapakov.
  5. Následne bol horľavý materiál dohášaný prúdmi vody.

Spolu bojovalo s požiarom v Môťovej päť kusov hasičskej techniky HaZZ, 1 kus zo Žiaru nad Hronom, šesť hasičov a dvaja zamestnanci Závodného hasičského útvaru. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Foto: Martina Černáková

Zábery z požiaru v Zberných surovinách v Môťovej
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM