Jakub Forgács Správy

Rozsiahla rekonštrukcia vo zvolenskej nemocnici: Zastarané výťahy čaká modernizácia

Komfort pohybu návštevníkov i zamestnancov v nemocnici sa má zvýšiť. Rekonštrukcia výťahov vyjde na státisíce eur.

Ilustračný obrázok k článku Rozsiahla rekonštrukcia vo zvolenskej nemocnici: Zastarané výťahy čaká modernizácia
2
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen

Zvolenská nemocnica pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu svojich výťahov. Cieľom je zmodernizovať zastarané výťahy a zvýšiť tak komfort pohybu návštevníkov i zamestnancov v nemocnici. Investícia za 210 000 eur by mala byť hotová do pol roka.

„Plánujeme realizovať výmenu štyroch výťahov. Pôjde o osobný výťah v poliklinike, kde už bol jeden výťah vymenený v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom v roku 2018, ďalej v chirurgickom pavilóne, kde sme vlani realizovali výmenu nákladného výťahu,“ uviedol riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Ďalší výťah sa budú meniť v detskom pavilóne. V spoločnom pavilóne, kde sa nachádza neurologické, interné a geriatrické oddelenie bude nový nákladný výťah.

Spoločnosť Agel SK, ktorá už desať rokov zvolenskú nemocnicu spravuje, investovala do rozvoja zariadenia viac ako milión eur, ďalších 3,6 milióna sa preinvestovalo z prostriedkov EÚ. Nemocnica vlani hospitalizovala takmer 15 500 pacientov, vykonala približne 3400 operácií, ambulantne ošetrila viac ako 137 000 pacientov.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Výťahy vo zvolenskej nemocnici čaká modernizácia
2
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM