Krimi

Prekvapivé INFO po útoku medveďa pri Očovej: TOTO skutočne nikto nespravil!?

Bez urýchleného zásahu a odborného preskúmania lokality je pravdepodobnosť dolapenia šelmy, ktorá napadne človeka, takmer nulová. Čo bolo potrebné spraviť?

Ilustračný obrázok k článku Prekvapivé INFO po útoku medveďa pri Očovej: TOTO skutočne nikto nespravil!?
Zdroj: TASR/AP

Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR nebol prizvaný na miesto v katastri Očovej, kde medveď napadol človeka. Envirorezort opätovne apeluje na záchranné zložky, ktoré sú k takýmto prípadom privolané, aby kontaktovali aj zásahový tím. Informovalo o tom tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

Dokážu ho dolapiť?

„Bez ich urýchleného zásahu a odborného preskúmania lokality je pravdepodobnosť dolapenia šelmy, ktorá napadne človeka, takmer nulová,“ konštatuje rezort.

Zásahový tím pre medveďa hnedého bol v pondelok predpoludním informovaný o prípade napadnutia človeka medveďom. Na miesto napadnutia však nebol prizvaný, poukazuje MŽP. „Odborníci tímu preto kontaktovali poškodeného lesníka, ktorý potvrdil, že k útoku došlo v prirodzenom biotope medveďa hnedého,“ približuje.

Na nasledujúcej strane sa dozviete aj to, k čomu vyzval envirorezort ľudí a na koho sa majú obrátiť, ak spozorujú medveďa v blízkosti ľudských obydlí.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM