Aktualizované Jakub Forgács Krimi

Hrozivý ÚTOK medvedice v Banskobystrickom kraji: Na lesníka sa vrhla odzadu, AKO k tomu došlo?

Horár sa snažil vyhnúť priamemu kontaktu s medvedicou. Tá ho však sotila na zem a revala.

Ilustračný obrázok k článku Hrozivý ÚTOK medvedice v Banskobystrickom kraji: Na lesníka sa vrhla odzadu, AKO k tomu došlo?
Zdroj: unsplash.com

V okolí obce Očová vo Zvolenskom okrese v pondelok predpoludním napadla 33-ročného lesníka medvedica. Informovala o tom hovorkyňa štátneho podniku Lesy SR Marína Debnárová s tým, že muž nemá vážne zranenia.

Ako došlo k útoku?

Uviedla, že medvedica bola na mieste aj s troma minuloročnými mláďatami. Na horára zaútočila odzadu. „Je poudieraný, má natrhnutý stehenný sval a na bedrách škrabance,“ podotkla a doplnila, že horár sa snažil vyhnúť priamemu kontaktu s medvedicou. Tá ho však sotila na zem, revala, no v útoku už ďalej nepokračovala. Podľa Debnárovej zamestnanec štátneho podniku robil terénnu obhliadku miesta, ktoré sa malo zalesňovať. „Išlo o lokalitu Jasle, asi 300 metrov od budovy bývalej lesnej správy Kyslinky, v blízkosti prístupovej cesty z Hrochote v smere na Zálomskú a Očovú,“ spresnila.

Štátny podnik upozorňuje verejnosť, nielen návštevníkov, cyklistov, turistov či hubárov na Poľane, ale aj v iných pohoriach, aby sa po horách nepohybovali sami. „Dlhodobo upozorňujeme na potrebu regulácie populácie medveďa hnedého na Slovensku. Ich stavy už dnes považujeme za neúnosné. Je pravdepodobné, že stretnutí s človekom bude pribúdať,“ zdôraznila hovorkyňa.

Reakciu Zásahového tímu pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR nájdete na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM