Správy

Prekážajú vám EXTRÉMNE horúčavy? Zvolen prijal viacero OPATRENÍ, kde sa SCHLADÍTE?

V lete sa treba v exteriéri chrániť vhodnou pokrývkou hlavy aj slnečnými okuliarmi. Zvolenčania majú aj ďalšie možnosti.

Ilustračný obrázok k článku Prekážajú vám EXTRÉMNE horúčavy? Zvolen prijal viacero OPATRENÍ, kde sa SCHLADÍTE?
Zdroj: TASR/Silvia Tannhauserová

Mesto Zvolen prijalo v súvislosti s aktuálnym horúcim počasím viacero opatrení. Verejnosť môže na schladenie využiť napríklad rozprašovacie brány na vodnú paru. TASR o tom v utorok informoval hovorca mesta Martin Svatuška.

Dôležitosť chladenia

Samospráva využíva hmlové brány, ktoré počas letných horúčav ochladia vzduch na zvolenskom námestí. Ochladzovanie vzduchu funguje na princípe vodnej pary. „Mesto už pred niekoľkými týždňami inštalovalo dve na námestí, o niekoľko dní k nim pribudne aj tretia,“ objasnil. Ktokoľvek má tiež podľa neho možnosť v horúcich dňoch využiť fontánky na pitie, ktoré sú inštalované na námestí.

Ako ďalej uviedol, mestská polícia, občianske hliadky i pracovníci kamerového systému sa pri svojej hliadkovej činnosti zameriavajú na prípadné situácie, keď by mohli nastať nevoľnosti z horúčav. „V tom prípade vedia poskytnúť pomoc, prípadne urýchlene privolať rýchlu zdravotnú pomoc,“ podotkol s tým, že v prvom rade je potrebné riadiť sa radami odborníkov. Znamená to zvýšiť príjem tekutín a ak je to možné, nechodiť na slnko v čase najväčších horúčav.

V lete sa treba v exteriéri chrániť vhodnou pokrývkou hlavy aj slnečnými okuliarmi. Dôležité je i používanie krému s vysokým ochranným faktorom proti UV žiareniu. V horúčavách sa tiež odporúča nosiť oblečenie voľnejšieho strihu a skôr svetlých farieb. Pripomenuli to odborníci z Úradu verejného zdravotníctva SR. Na ľudí tiež apelovali, aby sa opakovane nevystavovali slnečnému žiareniu, pretože negatívne vplýva na kožu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM