Martina Jančiarová Kultúra

PREHĽAD desiatich lákadiel nového týždňa: Kde vo Zvolene sa dá zrelaxovať?

Už viete, ako budete tráviť čas po škole či práci? Ak nie, vo Zvolene je aj začiatkom mája pripravený kopec rôznorodých akcií. Prinášame prehľad tých najzaujímavejších.

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD desiatich lákadiel nového týždňa: Kde vo Zvolene sa dá zrelaxovať?
Foto: Kristína Debnárová

CITRON- REBELIE REBELŮ TOUR 2016

9. mája o 19:00, Dom kultúry ŽSR

Po 26 rokoch opäť na Slovensku s originálnym hlasom albumu Radedast Láďom Křížkom a Tanjou. Vypočuť si budete môcť legendárny album naživo, staré hity, nové skladby, všetky duety a Tanjine sólové skladby. Křížek ako najlepší československý metálový spevák a Citron, prináša dvojhodinovú vizuálnu a hudobnú show s obrazovkami a špeciálnymi svetlami.

SENIORIÁDA 2016

10. mája 2016 od 9:00, Technická univerzita

Od utorka do piatku prebehne v budove Technickej univerzity medzinárodná športová olympiáda pre seniorov. Sily si zmerajú študenti univerzity tretieho veku.

VÝSTAVA MALIEB MIROSLAVA BÁRDIHO

11. mája 2016, Stará radnica

Zaujímate sa o umenie a máte radi balady? V tom prípade je pre vás ako stvorená výstava Miroslava Bárdiho, ktorú možno navštíviť v mesiaci máj. Autor obrazov tvoril vo veľkej miere na tému balád, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Ak ste tak ešte neurobili, výstava je pre vás otvorená v Starej radnici.

SKROTENIE ZLEJ ŽENY

12. mája 2016 o 18:30, DJGT

V jednej zo svojich prvých komédií William Shakespeare opísal, že najkrajšie krotenie je to ľúbostné. Tento nesmrteľný príbeh čertice Kataríny a jej krotiteľa Petruchia vám predstaví zvolenské Divadlo Jozefa Gregora Tajovského už tento štvrtok.

L.U.S.K. V HIGHFIVE

13. mája 2016 o 18:30, bar HighFive

Dúfajme, že v piatok trinásteho nám žiadne nešťastie a ani nič podobné nehrozí. Zabudnite na povery a radšej si choďte vypočuť dobrú muziku. Novootvorený pub HighFive bude otvárať letnú terasu a hrať mu do toho bude Zvolenská skupina L.U.S.K.

VÝSTAVA STANISLAVA REMESELNÍKA

Počas celého leta, Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Výstava karikatúr a kresleného humoru Stanislava Remeselníka je sprístupnená od 2. mája a potrvá počas celého leta. V piatok bude výstava otvorená vernisážou v študovni a čitárni knižnice. Príďte sa zabaviť aj takýmto neobvyklým spôsobom.

POP&ROCK NIGHT

13. mája 2016, Nočný bar Hotela Poľana

Aj v piatok si pre vás nočný bar Hotela Poľana pripraví poriadnu zábavu, v podobe komerčných rockových a popových hitov. Najväčšie evergreeny zahrá DJ JOLY a určite sa je na čo tešiť. Zatancujte si do rána.

MARATÓN ŽENSKEJ DUŠE 2

14. mája o 10:00, Občianske centrum OKO Západ

Celodenné podujatie v komunitnom centre na sídlisku Západ bude naozaj preplnené všelijakými činnosťami. Najväčším lákadlom je diskusia so speváčkou Tinou či koncert zvolenskej kapely L.U.S.K. Tešiť sa môžete na množstvo workshopov – správne držanie tela ako tajomstvo plochého brucha, workshop s rodinnými konšteláciami, filozofia „happy&healthy“ či špirála vlastnej prosperity. Bohatý bude aj sprievodný program, môžete skúsiť nové líčenie, japonskú manikúru či ochutnať raw koláčiky a mnoho ďalšieho…

AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI

14. mája 2016 o 19:00, Dom kultúry Podborová

Je naozaj také nemožné porozumieť ženám? Túto otázku si kladie väčšina mužov a odpoveď na ňu sa budú snažiť nájsť herci v zábavnej komédií, Aj muži majú svoje dni. Príďte si pozrieť návod štyroch mužov, ako vyriešiť dilemu: so ženami alebo bez nich?

LÚČNICA

15. mája 2016 o 18:30, DJGT

V nedeľu do nášho mesta zavíta spevácky a tanečný súbor, Lúčnica. V budove zvolenského divadla vypukne nefalšovaná ľudová zábava!

Čítajte tiež:

FOTO: Manželstvo plné vtipných scén. Ako reagovali Zvolenčania na anglický humor?

Spoveď zvolenského brankára v reprezentácii: Ako vidí Baroš šance Slovákov na majstrovstvách?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM