Stanislav Černák Samospráva

Pozrite si nové zloženie Mestskej rady: Snopko pred poslancami spustil kritiku!

Ustanovujúce mestské zastupiteľstvo malo na svojom zasadnutí na programe aj voľbu členov Mestskej rady. Po novom bude mať 5 členov.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si nové zloženie Mestskej rady: Snopko pred poslancami spustil kritiku!
Foto: Stanislav Černák / Zdroj: Dnes24.sk

Zvolenské mestské zastupiteľstvo zvolilo na svojom ostatnom zasadnutí päť členov Mestskej rady. Hlasovanie bolo verejné. Navrhnutí členovia boli poslanci Peter Drozdík, Juraj Družbacký, Jozef Ježík, Róbert Ország a Jaroslav Stehlík.

Ešte pred samotným hlasovaním sa s faktickou poznámkou prihlásil Matej Snopko. „Pôvodne sa hovorilo o 7-člennej Mestskej rade a máme teraz hlasovať za 5-člennú Mestskú radu. Myslím si, že 5 párov očí vidí oveľa menej ako 7 párov. Čo sa týka samotného zloženia Mestskej rady, kde nezávislí poslanci majú dva miesta, nezdá sa mi to logické, pretože najviac poslancov je práve z radov nezávislých, teda myslel by som, že naši voliči by očakávali, že tam budeme mať najviac miest,“ nechal sa počuť Snopko.

Ten zároveň aj pokračoval, „Nehovorím o tomto celom kvôli tomu, že nie sú naplnené moje mocenské ambície, pretože som odišiel z rokovania o zložení Mestskej rady, keď sa začalo rokovať o 5-člennej hneď v úvode, čím som vyjadril svoj nesúhlas. Počul som, že som odišiel, lebo som karierista, no logicky nie som, lebo, keby som bol, odídem neskôr, aby som sa do tej Mestskej rady dostal, ale o prácu v 5-člennej Mestskej rade som nemal záujem. Nepodporil som to vtedy a nepodporím to ani teraz,“ nechal sa počuť Snopko.

Tak, či onak, faktická poznámka neúspešnému kandidátovi na primátora nepomohla, pretože za tento návrh hlasovalo 23 poslancov, 1 bol proti a 1 sa hlasovania zdržal.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM