Správy

Poškodené cesty a veľká prašnosť budú minulosťou. Očová chystá veľkú obnovu

Podľa starostu vodárenská spoločnosť, ktorá realizuje stavbu kanalizácie a čistiarne odpadových vôd, by mala tento rok zabezpečiť položenie celkom nového asfaltového povrchu na asi trojkilometrovom úseku štátnej cesty prechádzajúcej obcou.

Ilustračný obrázok k článku Poškodené cesty a veľká prašnosť budú minulosťou. Očová chystá veľkú obnovu
Zdroj: TASR

Štátna cesta, prechádzajúca Očovou v okrese Zvolen, ako aj miestne komunikácie, ktoré boli poškodené dvojročnou stavbou kanalizácie, by sa mali tento rok dočkať nového asfaltového povrchu. Obyvatelia, ako aj návštevníci tejto podpolianskej obce, by okrem už bezproblémovej jazdy po ceste, nemali mať problémy ani s veľkou prašnosťou, ktorá sprevádzala celú stavbu.

Ako povedal starosta Ján Senko, vodárenská spoločnosť, ktorá realizuje stavbu kanalizácie a čistiarne odpadových vôd (ČOV), by mala tento rok zabezpečiť položenie celkom nového asfaltového povrchu na asi trojkilometrovom úseku štátnej cesty prechádzajúcej obcou. „Je predpoklad, že do polovice septembra by mohli byť práce ukončené,“ pripomenul.

„Tam, kde obec pociťuje potrebu definitívnej úpravy aj miestnych komunikácií, pristúpime k ich oprave v plnom profile,“ pokračoval starosta. Pôjde o ulice Jána Roba Poničana, Československej armády a ulice Mieru. „Časť ulice Mieru je už dnes z troch štvrtín opravená,“ doplnil.

V niektorých uliciach sa povrch opraví iba na poškodených miestach, inde sa obnova uskutoční v plnom profile. Časť nákladov na obnovu miestnych komunikácií pôjde pritom aj z rozpočtu obce.

Stavba kanalizácie a ČOV v Očovej je najväčšou investíciou v novodobej histórii obce. Odkanalizovanie a stavbu ČOV v náklade viac ako 9,88 milióna eur, realizujú vodári ako spoločný projekt so susednou obcou Zvolenská Slatina.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM