Alžbeta Paulíková Správy

Pár km od Zvolena rastú nové domy: V obci držia unikátnu tradíciu, dochádzajú aj deti z okolia!

V obci blízko Zvolena začali pracovať na veľkých zmenách. Dedina sa sa tak môže rozrásť o ďalších obyvateľov.

Ilustračný obrázok k článku Pár km od Zvolena rastú nové domy: V obci držia unikátnu tradíciu, dochádzajú aj deti z okolia!
Zdroj: TASR

V obci Dubové v okrese Zvolen začali v lokalite Veľké zeme nedávno stavať prvé rodinné domy z predpokladaných 49. Iniciátorom projektu a majiteľom časti stavebných parciel je združenie Tri kamene spravujúce v obci poľnohospodárske družstvo.

„Investor má s majiteľmi zvyšných pozemkov zmluvy o budúcej zmluve a na území postupne buduje aj inžinierske siete,“ povedala starostka Anna Janovicová. Aktivitu družstva víta, pretože nové rodinné domy môžu výraznejšie zvýšiť súčasný počet 265 obyvateľov.

O výstavbu domov v obci je podľa starostky záujem. Ľudia sa tam začali opäť sťahovať pred niekoľkými rokmi. Viacero rodín si opravilo rodičovské domy a niekoľkí si postavili aj nové obydlia na kraji dediny. „V novej lokalite Veľké zeme sú už postavené štyri domy a stavba ďalších dvoch sa rozbieha,“ pripomenula.

Samotná obec pripravuje v týchto dňoch podklady na projekt zateplenia obecného úradu, kde sídli aj materská škola. Peniaze chcú žiadať cez Program rozvoja vidieka.

Zaujímavosťou je, že táto malá obec si udržiava materskú školu od roku 1982, kedy vznikla po zrušení základnej školy. Deti do nej dokonca dochádzajú aj z neďalekej Ostrej Lúky, Bacúrova a Brezín.

Môže vás zaujímať:

Byty po vojakoch v Slatinských Lazoch: Aha, ako v nich znížili náklady na bývanie, voľný je už iba jediný!

Sledujte, čo hrozí známej obci pri Zvolene: Môže sa rozdeliť na dve časti a to kvôli zosuvu!

Termíny začatia výstavby ďalších úsekov južnej trasy sú už známe: Platí však jedno ale…

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM