Alžbeta Paulíková Tlačové správy

Nový mobilný operátor 4ka zahájil predaj. Ako reagovali zákazníci vo Zvolene?

Nový mobilný operátor 4ka od pondelka oficiálne spustil predaj svojich služieb po celom Slovensku a samozrejme aj vo Zvolene. Jeho produkty sú dostupné na pobočkách Slovenskej pošty. Na jednej z nich sme sa boli pozrieť aj my.

Ilustračný obrázok k článku Nový mobilný operátor 4ka zahájil predaj. Ako reagovali zákazníci vo Zvolene?
Foto: Alžbeta Paulíková / Zdroj: Dnes24.sk

Konkurencia na slovenskom telekomunikačnom trhu sa výrazne zvýšila. Po nedeľňajšom predstavení štvrtého mobilného operátora, za ktorým stojí Slovenská pošta a spoločnosť SWAN, si od pondelka produkty a služby môže zadovážiť aj široká verejnosť.

Rozhodli sme sa navštíviť pobočku hlavnej pošty na Sládkovičovej ulici, aby sme sa presvedčili, či ľudia vôbec vedia, že na poštách je možné získať služby nového operátora.

Ľudí informácie zaujali

Pri vstupe do pobočky sú na dverách nálepky s logom operátora. V interiéri nechýba veľký banner, letáky a na podlahe značky s trefným sloganom „Už len 4 kroky k výhodnejším volaniam a SMS“.

Ľudia nemôžu informácie o ponuke 4ky prehliadnuť.
„Počul som o tom, ale zatiaľ neuvažujem, že si svojho operátora vymením,“ uviedol okoloidúci Peter.
„Ceny sú určite zaujímavé, je to fakt málo tie štyri centy, ale myslím, že je to aj zbytočné mať tu toľko operátorov,“ dodala pani Anna.
„Mne sa to páči, uvažujem, že si to kúpim, musím sa ešte informovať,“ pridal sa k ankete Róbert.

Informácie o službách nového operátora budú mať potenciálni zákazníci k dispozícii na všetkých priehradkách pošty. Rovnako to platí aj na hlavnú poštu na námestí vo Zvolene. Ak však budú chcieť napríklad dobíjať kredit alebo ich zaujme ponuka telefónov, konkrétne na tejto pobočke, je treba sa orientovať práve značkami na podlahe, ktoré ich dovedú na priehradky, kde personál pošty vyjde v ústrety k ich požiadavkám.

Z našej návštevy pošty konštatujeme, že ľudí ponuka 4ky zaujala, ale potrebujú sa o nových produktoch dozvedieť viac. Niektorí potrebujú pouvažovať, iní boli k zmene operátora naozaj naklonení.

4ka prišla s lacnými cenami

Služby nového mobilného operátora sú dostupné od pondelka 5. októbra na 1 500 pobočkách Slovenskej pošty. 4ka sa snaží zaujať bezkonkurenčne nízkymi cenami – za minútu hovoru, SMS a 1 MB dát na Slovensku aj v celej Európskej únii zaplatia zákazníci 4 centy. V prvej fáze operátor ponúka len predplatné karty.

Zákazníci si môžu za 4 eurá zakúpiť SIM kartu s názvom „Moja 4ka“so štartovacím kreditom vo výške 4 eurá. Štvrtý operátor prichádza na trh s niekoľkými zaujímavými novinkami:

  • Zákazníci môžu volať do všetkých sietí na Slovensku a v rámci Európskej únie za jednotnú cenu 4 centy za minútu, a to so sekundovou tarifikáciou od prvej sekundy.
  • Rovnakú sumu zaplatíte aj za odosielanie SMS správ
  • 1 MB dát pre internet v mobile v rámci Slovenskej republiky aj v celej Európskej únii bude stáť takisto iba 4 centy.

Zákazníci intenzívnejšie využívajúci internetové služby si môžu kúpiť dátový balík 4G GIGA, ktorý obsahuje 1GB dát v sieti 4ky (4G a 2G) za cenu 1 euro priamo na každej pošte. Platnosť dátového balíka 4G GIGA je 30 kalendárnych dní a počet aktivovaných balíkov nie je obmedzený.

Aktuálna ponuka mobilných telefónov 4ky ponúkaných na vybraných 570 pobočkách SP predstavuje 4 mobilné telefóny: Samsung E1200, Huawei Y360, Lenovo 2010 a Huawei Y635.

Služby štvrtého mobilného operátora sú v plnej miere dostupné na celom území Slovenskej republiky, pričom 40 percent populácie má možnosť využívať vlastnú 4 G sieť nového mobilného operátora, všetkým ostatným sú služby plne dostupné vďaka národnému roamingu.

Viac o ponuke 4ky si prečítajte na: Na Slovensku začína štvrtý mobilný operátor. Vieme, aké novinky prichystal pre svojich zákazníkov

Štvrtý mobilný operátor 4ka
5
Galéria
Foto: Alžbeta Paulíková / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM