Kultúra

NOVINKA od Družiny: Klip nakrúcali v krásnej prírode v okolí Očovej a Zvolena

Skupina Družina predstavila klip Od Očovej do mlyna. Vypočujte si ich melancholickú novinku.

Ilustračný obrázok k článku NOVINKA od Družiny: Klip nakrúcali v krásnej prírode v okolí Očovej a Zvolena
Zdroj: YouTube.com

Skupina Družina prichádza s klipom k piesni Od Očovej do mlyna. Nakrúcali ho na lúkach a v lesoch v okolí Očovej a Zvolena. Trnki, trnki, Ta vypimo či Počkaj boháču sú skladby skupiny, ktoré roztancujú každý festival. Kapela teraz prichádza s pomalou skladbou.

„Nakrúcali sme v príjemnom jesennom počasí, podarilo sa nám chytiť posledné dni babieho leta, a tak vznikli farebné obrázky slovenskej prírody spojené s melancholickou pesničkou. Atmosféra pri nakrúcaní bola pohodová a veselá, napriek tomu, že ide o smutnú pesničku. Keď sme spolu, vždy prichádza aj pozitívna energia a pracuje sa nám úžasne. Zima nám nebola, ale dážď sa s nami trochu pohral,“ hovorí o nakrúcaní speváčka Danka Ferienčíková Kurtíková.

Zdroj: YouTube.com

Scenár, réžiu aj kameru mal pod palcom Robo Bošeľa, hudobník a kamarát Družiny, ktorý má rád jej tvorbu. „Nakrúcali sme jeden deň, príprava a lokalizácia však trvala viac dní. Celý príbeh tejto smutnej piesne je položený do krásnej krajiny v blízkosti Očovej, o ktorej sa v piesni spieva. Časť príbehu sa nakrúcala aj v okolí Zvolena. Využili sme aj starý zrekonštruovaný mlyn v Očovej, a tak sme do klipu vložili aj odkaz na niekdajšiu mlynársku tradíciu,“ povedala Ferienčíková Kurtíková.

Pieseň Od Očovej do mlyna je z albumu Tragare, na ktorom kapela spolupracovala s americkým producentom a perkusionistom Vinxom, ktorý má na konte spolupráce so Stingom, Steviem Wonderom či Eltonom Johnom.

„Ide o silnú výpoveď citov, pocitov, sklamania. Celkovo je táto skladba po lyrickej aj po hudobnej stránke výborne vyskladaná. Aj keď ide o smutnú pieseň s nešťastným koncom, je v nej veľa nehy a energie, ktorú poslucháči na našej hudbe oceňujú,“ vysvetľuje líder kapely a basgitarista Aty Béreš.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM