Stanislav Černák Rôzne

Novinárska súťaž študentov: Organizátori vyhlásili jubilejný 20. ročník Štúrovho pera

Počas uplynulého týždňa vyhlásili už 20. ročník veľkej celoslovenskej súťaže Štúrovo pero. Stredoškoláci a vysokoškoláci budú súťažiť v 4 kategóriách.

Ilustračný obrázok k článku Novinárska súťaž študentov: Organizátori vyhlásili jubilejný 20. ročník Štúrovho pera
Zdroj: TASR

Jubilejný 20. ročník celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero vyhlásili jeho hlavní organizátori – Televízia Markíza – Nadácia Televízie Markíza, Nadácia Slovenskej sporiteľne, Banskobystrický samosprávny kraj – Krajská knižnica Ľudovíta Štúra vo Zvolene.

Štyri kategórie

Ako informovala riaditeľka zvolenskej knižnice Milota Torňošová, súťaž je vypísaná pre štyri kategórie: stredoškolské časopisy, vysokoškolské časopisy, novinárske príspevky stredoškolákov a novinárske príspevky vysokoškolákov.

Súťažiaci v prvej a v druhej kategórii musia zaslať na adresu: Krajská knižnica Ľ. Štúra, Štúrova ulica, č. 5, 960 82 Zvolen aspoň dve čísla školských časopisov (každé v 3 exemplároch), ktoré vyšli v kalendárnom roku 2014 a vychádzajú v slovenskom jazyku, alebo aspoň polovica textov je v slovenčine.

V sprievodnom liste by malo byť uvedené meno šéfredaktora, či zodpovedného vedúceho, kontaktná adresa školy s telefónnym číslom a e-mailom, organizačné a technické podmienky vydávania časopisu, systém financovania a distribúcie, periodicita a náklad. Súťažiaci v prvej kategórii sa môžu zapojiť aj do súťaže o Cenu Nadácie Slovenskej sporiteľne. Táto cena bude udelená stredoškolským časopisom, ktoré obsahovo aj graficky najoriginálnejšie spracujú tému finančného vzdelávania.

Pre vysokoškolákov a stredoškolákov

Súťažiaci v tretej a štvrtej kategórii zašlú do súťaže minimálne dve, maximálne tri práce novinárskeho charakteru v slovenskom jazyku v troch exemplároch. Ak bola práca publikovaná v tlači, uvedú sa aj jej bibliografické údaje. Nepublikované práce budú napísané na počítači. Na každej práci (aj jej kópii) musí byť uvedené meno autora, jeho adresa, názov, adresa a kontakt na školu, ktorú autor navštevuje.

Súťaž je otvorená aj pre slovenských stredoškolákov a vysokoškolákov študujúcich na školách v zahraničí, ako aj pre študentov zahraničných škôl s vyučovacím jazykom slovenským. Uzávierka súťaže je 31. januára 2015. Viac informácií je na stránke wwww.kskls.sk.

Vyhodnotenie v apríli 2014 bude spojené so seminármi o „písanej“ žurnalistike, ktoré povedú vysokoškolskí pedagógovia žurnalistiky a renomovaní publicisti. Tradíciou sú aj tlačové besedy s významnými novinármi a politikmi.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM