Správy

Nové karanténne centrum vzniklo na Sliači: Stal sa ním kúpeľný hotel

Kúpeľný hotel je od začiatku mája karanténnym centrom pre repatriantov. Kedy sa kúpele dostanú do normálneho režimu, a budú fungovať pre klientov a pacientov, je zatiaľ neznáme.

Ilustračný obrázok k článku Nové karanténne centrum vzniklo na Sliači: Stal sa ním kúpeľný hotel
13
Galéria
Zdroj: TASR

Kúpeľný hotel Palace na Sliači je od 1. mája v zmysle nariadenia vlády SR karanténnym centrom pre repatriantov. Počas prvého dňa ubytovali 144 ľudí a podľa riaditeľa a predsedu predstavenstva Jozefa Udiča očakávajú ďalších.

V kúpeľoch je podľa jeho slov v súčasnosti zavedený výnimočný režim.

Dodal, že všetci zamestnanci disponujú špeciálnym ochranným oblečením, rukavicami, rúškami, respirátormi. „Repatrianti na izbách nie sú zamknutí, no vychádzať von nesmú. K dispozícii majú televízor, chladničku, kúpeľňu, toaletu a tiež prísun kvalitnej celodennej stravy. Okolie strážia policajné jednotky,“ priblížil Udič.

Kedy sa kúpele dostanú do normálneho režimu, a budú fungovať pre klientov a pacientov, je zatiaľ neznáme. Prví klienti mali podľa Udiča do kúpeľov nastúpiť 11. mája. "Pre nariadenie vlády a prehodnotení všetkých priorít, ich však budeme musieť zatiaľ odvolať. Určite pre nich a všetkých ostatných, ktorí si do nášho zariadenia chcú prísť oddýchnuť a podrobiť sa liečebným procedúram, nájdeme iný vhodný termín. Stane sa tak, samozrejme, po dôkladnej dezinfekcii všetkých priestorov. Verím, že to bude už čoskoro,“ dodal riaditeľ kúpeľov.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Kúpele Sliač
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM