Stanislav Černák Rôzne

Nevšedné obrázky z domova dôchodcov na Záhonku: Seniori sa preobliekli za šašov aj vodníka

Fašiangy, Turice, Veľká Noc príde, kto nemá kožúška, zima mu bude... Fašiangové posedenie s hudbou si zažili aj zvolenskí dôchodcovia v domove na Záhonku.

Ilustračný obrázok k článku Nevšedné obrázky z domova dôchodcov na Záhonku: Seniori sa preobliekli za šašov aj vodníka
Zdroj: Dnes24.sk

Dôchodcovia si okrem dobrej nálady priniesli aj kostýmy. Jedáleň Domova dôchodcov sa premenila na plejádu zaujímavých postáv. „Medzi nimi boli vodník, kocúr v čižmách, čarodejnica, šašovia alebo cigánka. Seniori si dokonca pripravili sami v rámci tvorivých dielní aj škrabošky na tvár, jednu zaujímavejšiu od druhej,“ prezradila sociálna pracovníčka Domova dôchodcov na Záhonku Slavka Mázorová.

Na stoloch lákalo občerstvenie, nechýbala klasická slovenská štrúdľa, obložené chlebíky a čaj. Samotný program začal otvorením a uvítaním hostí a účinkujúcich. „Následne vystúpili žiaci zo Strednej odbornej školy drevárskej pod vedením riaditeľa Jozefa Hazlingera a pedagogičky Eleny Ďurčíkovej, ktorí nás potešili krásnym pásmom piesní a hranej hudby,“ povedala sociálna pracovníčka.

Po študentoch vystúpili so svojimi humorne ladenými básňami dve obyvateľky Domova dôchodcov panie Priadková a Magdičová. „O dobrú hudbu sa postaral Pavol Gubáň a zahral pri našej fašiangovej veselici do tanca. Nastala voľná zábava a miestnosť sa naplnila radosťou z tanca. Vykrúcali sa navzájom všetci okolo. Bola výborná atmosféra a všetci sme sa dobre zabavili. Radi si to zopakujeme takto o rok,“ dodala Mázorová.

Foto: archív Domova dôchodcov

Čo robili vodník, čarodejnica a šašovia v Domove dôchodcov na Záhonku?
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM