Krimi

Neprispôsobiví občania vo Zvolene? Počas uplynulej kontroly riešili policajti desiatky prípadov

Kontrolné akcie mestskej polície sú vykonávané na hlavnom námestí a v priľahlých uliciach, v parkoch, pred obchodnými centrami a všetkých sídliskách.

Ilustračný obrázok k článku Neprispôsobiví občania vo Zvolene? Počas uplynulej kontroly riešili policajti desiatky prípadov
5
Galéria
Zdroj: Mestská polícia Zvolen

Mestská polícia pokračuje v zvýšených kontrolách verejného poriadku v súvislosti s neprispôsobivými občanmi a asociálmi. Informoval o tom náčelník Mestskej polície Zvolen Juraj Chabada.

„Na udržanie bezpečnostnej situácie v meste sú prijímané neustále opatrenia v oblasti protispoločenskej činnosti páchanej touto problémovou skupinou občanov. Kontrolné akcie sú vykonávané na hlavnom námestí a v priľahlých uliciach, v parkoch, pred obchodnými centrami a všetkých sídliskách,“ uviedol.

„Počas uplynulej kontroly bolo riešených 30 prípadov týkajúcich sa správania neprispôsobivých občanov na verejnom priestranstve. Jedná sa prevažne o osoby, ktoré sa zvyčajne zdržiavajú na očiach verejnosti a svojim správaním narúšajú verejný poriadok,“ pokračoval Chabada.

Stav verejného poriadku každodenne sledujú aj kamery, ktoré sú situované v centre mesta a na námestí. „Zvýšené hliadkovanie rovnako pokračuje v okolí železničnej a autobusovej stanici, v lokalite pod Pustým hradom v časti Balkán a v nočných hodinách hliadky preverujú poriadok v priestoroch „Ohrevne“ pod Strážami,“ dodal náčelník.

V OBRAZOCH: Kontroly verejného poriadku v súvislosti s neprispôsobivými občanmi
5
Galéria
Zdroj: Mestská polícia Zvolen
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM