Kultúra

Nazretie do kostýmového skladu aj stretnutia s hercami... Zvolenské DJGT otvorí brány návštevníkom

Príležitosť, dostať sa do divadla úplne zadarmo, sa nenaskytne len tak hocikedy. Divadlo Jozefa Gregora Tajovského však aj tento rok pripravuje Deň otvorených dverí. Návštevníci sa môžu tešiť aj na novinku, ktorú uvidia po prvýkrát!

Ilustračný obrázok k článku Nazretie do kostýmového skladu aj stretnutia s hercami... Zvolenské DJGT otvorí brány návštevníkom
Zdroj: Dnes24.sk

Trinásty ročník Dňa otvorených dverí Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene sa uskutoční tradične v nedeľu 1. mája. Na svoje si prídu malí aj veľkí. Jedno z najobľúbenejších podujatí zvolenského divadla priláka každoročne množstvo malých aj veľkých záujemcov o dianie v divadelnom zákulisí. Tento rok je pripravených až desať miest, ktoré priblížia návštevníkom to známe podľa J. Čapka: „Divadlo je dom divov“.

Deň otvorených dverí prebieha v čase od 10:00 do 12:00, pričom vstup je voľný a možný kedykoľvek v tomto rozpätí. Okrem pocitu, aké to je stáť na „doskách znamenajúcich svet“, dostanú diváci možnosť nazrieť do kostýmového skladu garderóby, do maskérne, do inšpicientskej, osvetľovačskej, zvukovej kabíny či do hereckej šatne.

Po prvýkrát bude počas Dňa otvorených dverí sprístupnené aj Štúdio na treťom poschodí, v ktorom uvádza DJGT svoje komorné hry. Diváci sa v ňom budú môcť preniesť do Sveta (podľa) Urbana, ktorý priblížia jeho herci a autorka. Špeciálne pre deti sú pripravené divadelné súťaže a veselé hudobné šantenie, ktoré bude prebiehať v hornom foyer s Pirátkou Jahôdkou a jej kamarátmi.

Vďaka autogramiádovej karte môžu návštevníci zbierať podpisy hercov DJGT a fotiť sa počas celého programu. V dolnom foyer je stále možnosť vidieť výstavu Divadelný pohľad Ľudovíta Štúra zaostrený na inscenácie.

Otvorená bude aj pokladňa divadla, kde si od 1. mája môžu návštevníci zakúpiť vstupenky na 43. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské. Rezervácia a kúpa vstupeniek na ZHZ bude od 1. mája možná aj online na webovej stránke divadla.

Čítajte tiež:

Hex, Zuzana Smatanová aj sokoliari… Lesnícke dni vo Zvolene lákajú atraktívnym programom!

Čo prinesie jarný víkend vo Zvolene? Pestrý výber tipov na voľné dni na jedinom mieste

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM