Martina Jančiarová Kultúra

Na dni voľna sa oplatí pripraviť v predstihu. Čo sa chystá vo Zvolene počas druhého májového víkendu?

Ani sme sa nenazdali a ďalší víkend už klope na dvere. Čo budete robiť počas blížiacich sa voľných dní? Prinášame rovnú desiatku akcií vo Zvolene, ktoré stoja za zmienku!

Ilustračný obrázok k článku Na dni voľna sa oplatí pripraviť v predstihu. Čo sa chystá vo Zvolene počas druhého májového víkendu?
Foto: Marcel Páleš

NOC STRACHU A SMIECHU

6.- 7. mája 2016, Zvolenský zámok

Aj tento rok bude na našom zámku strašiť. V piatok a v sobotu sa tu totiž uskutoční Ples tajomných bytostí. Večerom vás prevedie skupina historického šermu Ricasso a skupina historických scén Tormen a Divadlo na Vysokej nohe. Určite neváhajte a príďte sa báť medzi miestne strašidlá.

DISKOTÉKA

6. mája 2016, Nočný bar Hotel Poľana

Na konci týždňa si môžete v novootvorenom bare Hotela Poľana poriadne vyhodiť z kopýtka. Ako každý piatok, aj tento si pre vás pripravili diskotéku. Túto noc vám do tanca bude hrať DJ GOGO.

SNOWDROP

6. mája 2016 o 19:30, Kafé Džezva

V piatok večer vám čas spríjemní skupina Snowdrop, ktorá hrá progresívny artpop. V ich hudbe počuť klavír, violončelo, kontrabas a cajon. Ľahkou, jemnou a lahodnou hudbou vás budú baviť celý večer. Nechajte sa unášať rytmom…

FUTURE SOUND

6. mája 2016 o 21:30, City caffe

Na záver pracovného týždňa si určite treba dopriať trochu zábavy spojenej s dobrou hudbou. Takúto možnosť vám ponúka bar City caffe. O poriadnu party sa postarajú DJ UFFE a DJ TRIXXI. Vytancujte sa do sýtosti!

3. KOLO SLOVENSKEJ LAKROSOVEJ LIGY

7. mája 2016 o 10:00, Technická Akadémia

Ak ste fanúšikom lakrosu, potom určite nemôžete v sobotu chýbať na ihrisku Technickej Akadémie. Tu sa totiž uskutoční už 3. kolo Slovenskej lakrosovej ligy a hrať budú aj zvolenskí Punishers proti majstrom Slovenska, Bratislavou Tricksters. Príďte zafandiť našim!

ZVOLENSKÝ KERAMICKÝ KRUH

7. mája 2016 od 10:00, Park zabudnutých susedov

Aj tento rok sa bude vo Zvolene konať obľúbené podujatie s bohatým programom. Kreatívne duše si určite prídu na svoje pri keramickom kruhu či maľovaní hlinených srdiečok. Čas vám spríjemnia aj sprievodné tóny akordeónu a o 16:00 si určite nenechajte ujsť vernisáž malieb v Galérií na Tehelnej.

POHÁR PRIMÁTORKY MESTA ZVOLEN – VEĽKÁ CENA ZVOLENA VO FITNESS DETÍ

7. mája 2016 o 13:00, Športová hala Technickej univerzity

V sobotu sa je určite na čo tešiť, pretože sa v športovej hale miestnej univerzity uskutoční súťaž vo fitness detí.Uvidíte množstvo kvalitných choreografií. Súťaž je nomináciu na majstrovstvá Slovenska a víťaz si odnesie pohár primátorky Zvolena.

AQUAMIX PARTY

7. mája 2016 o 23:00, Ministry of fun Zvolen

Ako každú sobotu, ani túto nesmie v najväčšom zvolenskom klube chýbať poriadna party. Crez víkend sa môžete tešiť na Aquamix part, na ktorej vám do rána budú hrať DJ AQUA a DJ MUSTEE.

DEŇ MATIEK

8. mája 2016 o 21:10, Kino Europa Cinemas Už túto nedeľu mamy oslavujú svoj sviatok. A my máme pre vás tip na darček. Zoberte tú vašu do kina na romantickú komédiu s rovnomerným názvom – Deň Matiek. V tomto filme sa stretnú Jennifer Aniston, Kate Hudson, Julia Roberts a Jason Sudeikis, ktorí sa pripravujú na tento sviatok, avšak každá vlastným spôsobom.

DIVADELNÁ TVÁR ĽUDOVÍTA ŠTÚRA

Počas celého týždňa v čase konania divadelných predstavení, DJGT Zvolen

Ak ste ešte nenavštívili výstavu venovanú Ľudovítovi Štúrovi, tak neváhajte a určite zájdite. V budove zvolenského divadla sú vystavené panely, ktoré poukazujú na vzťah Ľudovíta Štúra k divadlu a vzťah divadla k nemu.

Čítajte tiež:

Mladá Zvolenčanka (26) so šľachetným srdcom. Opusteným psíkom pomáha ako dobrovoľníčka

Novinka v meste pod Pustým Hradom: Beh, ktorý Zvolenčanov vytiahne zo zóny komfortu

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM