Michal Majer Krimi

Muž, ktorý zabil svoju matku, čelí ďalším obvineniam

Muž, ktorého vyšetrovateľ v Banskej Bystrici v pondelok obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy svojej 51-ročnej matky čelí obvineniam z ďalších trestných činov.

Včera ho vyšetrovateľ obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania a prečinu ublíženia na zdraví. Týchto skutkov sa dopustil tým, že vo viacerých prípadoch opakovane fyzicky napádal svojho 57-ročného otca, ako aj svojho 30-ročného brata. Obvinený sa im opakovane vyhrážal zabitím, v niektorých prípadoch s nožom v ruke. Naposledy v pondelok v ranných hodinách v spálni rodinného domu v Cinobani, v časti Turičky, po tom ako mu vyčítali, že zabil svoju matku. Obvinený sa začal na nich oháňať s nožom v ruke a útočiť na nich. Počas obrany pred týmto útokom udrel 30-ročný brat obvineného opakom kovovej časti motyky do hlavy, po čom na nich obvinený útočil ešte agresívnejšie. Následne, keď chceli obvineného zbaviť noža, ktorým útočil, tento viac krát uhryzol do oboch rúk svojho 57-ročného otca, čím mu spôsobil na rukách zranenia.

Obvinený bol v pondelok hospitalizovaný v nemocnici v Lučenci, kde bol strážený príslušníkmi Policajného zboru. Dnes bol políciou eskortovaný do cely predbežného zadržania. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby.

Zdroj a foto: KRPZ BB

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM