Jakub Forgács Rôzne Správy

Ľudia chcú bývať v známej dedinke pri Zvolene. Ako v obci plánujú zvýšiť ponuku?

Iba pár kilometrov od Zvolena je vyhľadávané miesto na bývanie. Mnohých iste poteší, že už onedlho môžu v Ostrej Lúke pribudnúť desiatky nových stavebných pozemkov.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia chcú bývať v známej dedinke pri Zvolene. Ako v obci plánujú zvýšiť ponuku?
Zdroj: TASR

Ostrá Lúka v okrese Zvolen sa stala v uplynulých rokoch vyhľadávaným miestom na bývanie. Ľudí láka najmä blízkosť rýchlostnej komunikácie R1, nevšedná poloha náhornej planiny, ale tiež ničím nenarušená príroda, pokoj a pohoda.

„Práve toto sú veci, na ktoré sa ľudia, ktorí chcú bývať alebo stavať v našej obci, najviac odvolávajú,“ hovorí starosta Juraj Jelok. Neprejde mesiac, aby sa na úrade nezastavil človek či celá rodina, ktorá má záujem o voľný dom či parcelu. „Aj preto sme sa nedávno s poslancami rozhodli, že zrealizujeme zmenu územného plánu a zaradíme do nej niektoré lokality vhodné na bývanie,“ pripomenul starosta.

Výraznejšie stavať sa začalo v Ostrej Lúke po roku 2000. Asi desať domov si záujemcovia postavili na obecných pozemkoch, ďalších sedem či osem na súkromných. „Touto výstavbou a prílevom nových obyvateľov sa počet obyvateľov zastabilizoval a dnes ich tu býva okolo 300,“ zdôraznil Jelok. Schválením zmien v územnom pláne by vznikli ďalšie desiatky nových stavebných pozemkov.

Obec dnes eviduje asi 110 nehnuteľností, okrem novostavieb sú zaujímavé aj niektoré historické stavby v centre dediny. Niektoré, ako napríklad vidiecky dom z 19. storočia či ešte staršie sýpky, sú kultúrnymi pamiatkami.

Pozrite si v našej fotogalérii zábery z Ostrej Lúky!

Čítajte tiež:

FOTO: Volali ju Stroluca a je spätá so Štúrom. Poznáte dedinku neďaleko Zvolena?

FOTO: Nezabudnuteľná ženská postava 19. storočia. Pri Zvolene leží hrob Ostrolúckej

Obec Ostrá Lúka neďaleko Zvolena v OBRAZOCH
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM