Jakub Forgács Kultúra

Letné premietanie v centre Zvolena: Na aké filmy sa môžete tešiť v júli?

Ak patríte k milovníkom filmu, rozhodne zbystrite pozornosť. Pod Pustým hradom bude aj toto leto Kinozáhrada a Cestovateľská Funzóna.

Ilustračný obrázok k článku Letné premietanie v centre Zvolena: Na aké filmy sa môžete tešiť v júli?
Zdroj: TASR

V mesiaci júl môžu Zvolenčania zavítať do Funzóny na letné premietanie filmov v rámci tradičnej Kinozáhrady obohatené o premietanie cestovateľských filmov Cestovateľská Funzóna. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Kinozáhrada

10. 7. o 21.00 hod. Yesterday / Veľká Británia, 2019, Romantický, hudobný, komédia, 116 min.

Ešte včera sme všetci poznali Beatles. Dnes si však ich pesničky pamätá len jeden človek na svete. Dve legendy britského fimu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárnych komédií Richard Curtis, spojili svoje sily a natočili originálnu a hravú komédiu o hudbe a láske.

11. 7. o 21.00 hod. Trabantem tam a zase spátky / ČR, 2019, Dokumentárny, road movie, 114 min.

Žltá výprava sa pod taktovkou cestovateľa Dana Přibáňa vracia z Indie domov. Prekonáva Himaláje, diktatúry aj výškové rekordy a stíha aj utekať pred políciou.

12. 7. o 21.00 hod. Richard Jewell / USA, 2019, Dráma, 129 min.

Najnovší lm režiséra Clinta Eastwooda. Počas XXVI. letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1996 v americkej Atlante, bezpečnostný strážnik Richard Jewell zachránil tisícky životov nálezom batoha plného bômb a následnou evakuáciou oblasti štadióna pred ich explóziou. Z prvotne oslavovaného hrdinu sa neskôr kvôli nespoľahlivým a nekompletným informáciám z médií stáva hlavným podozrivým.

13. 7. o 21.00 hod. Vlastníci / ČR, 2019, Komédia, dráma, 97 min.

Komédia pre tých, čo to nezažili. Dráma pre tých, ktorí tým žijú. Majitelia bytov v staršom činžovom dome, ktorí sedia na domovej schôdzi, sa pokúšajú sa o nemožné – vyriešiť vo vzájomnej zhode problémy týkajúce sa správy ich domu…

14. 7. o 21.00 hod. Cesta za živou vodou / Nórsko, 2019, Fantasy, dobrodružný, rozprávka, 102 min.

Rozprávka voľne nadväzuje na predchádzajúci film Cesta za kráľom trollov. Statočného Espena teraz čaká ešte väčšie dobrodružstvo. Vydáva sa totiž hľadať živú vodu, aby zachránil svojich bratov aj Kristíniných kráľovských rodičov.

15. 7. o 21.00 hod. A je tu zas! / Nemecko, 2015, Komédia, dráma, 110 min.

Takmer sedemdesiat rokov po neslávnom odchode sa Adolf Hitler prekvapene prebudí v dnešnom Berlíne. A prvá bilancia jeho novej situácie nie je radostná. Vojna skončila, a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chýba mu aj milovaná Eva Braunová. Hitler „svoje“ mesto takmer nespoznáva. Berlín je plný cudzincov a v Nemecku namiesto neho vládne žena – akási Angela Merkelová.

Cestovateľská Funzóna

16. 7. o 20.30 hod. Monika Šeniglová – Vanuatu, neprebádané ostrovy Pacifiku

17. 7. o 20.30 hod. Andrea Zahurancová – Mjanmarsko, 10 najzaujíma­vejších faktov z krajiny tisícich pagôd

18. 7. o 20.30 hod. Martin Navrátil – Beringov prieliv, cez zamrznuté more z Ruska do USA

19. 7. o 20.30 hod. Peter Hliničan – Kongo, krížom cez najchudobnejšiu krajinu sveta

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM