Peter Klimant Rôzne

Láska nepozná hranice, platí to aj pre Zvolen: Aj takíto zaľúbenci mali svadbu v našom meste!

V našom meste boli v roku 2015 zaznamenané aj sobáše s cudzincami. Tí práve vo Zvolene tak zažili svoj veľký deň D. A pochádzali aj zo vzdialených či exotických krajín.

Ilustračný obrázok k článku Láska nepozná hranice, platí to aj pre Zvolen: Aj takíto zaľúbenci mali svadbu v našom meste!
Zdroj: TASR

Na deň, keď si poviete svoje veľké áno, sa len tak nezabúda. Vlani prežili svoj deň D vo Zvolene viaceré zamilované páry a stovky ľudí spečatili svoju lásku. Ako sme na tom v našom meste v porovnaní s minulým rokom?

„V roku 2015 bolo vo Zvolene uzavretých celkovo 230 sobášov, z toho cirkevných 61 a civilných 169,“ uviedla Eva Ježovičová, hovorkyňa mesta Zvolen.

Pre porovnanie, v roku 2014 si v našom meste povedalo svoje áno 213 párov, z toho 149 malo svadbu na matričnom úrade a 64 malo cirkevný sobáš.

Zaujímavosťou je, že v roku 2015, okrem Slovákov, uzavrelo manželstvo vo Zvolene aj 14 cudzincov. Tí pochádzali z blízkych, ale aj zo vzdialených krajín. Podľa vyjadrenia Evy Ježovičovej mali u nás svadbu ľudia z Ukrajiny, Írska, Česka, Indie, Ruskej federácie, Bosny a Hercegoviny, Veľkej Británie, z Belgického kráľovstva a Rakúska.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM