Jakub Forgács Krimi

Kuriózna nehoda na rýchlostnej ceste pri Zvolene: Vodičovi vbehol do cesty medveď, FOTO

Medveďa na diaľnici by ste asi neočakávali. Stalo sa to však aj to, na ceste R2 neďaleko Zvolena.

Ilustračný obrázok k článku Kuriózna nehoda na rýchlostnej ceste pri Zvolene: Vodičovi vbehol do cesty medveď, FOTO
3
Galéria

Diaľničná polícia bola v nedeľu (22.9.) večer krátko pred 22:00, privolaná k prevereniu udalosti na rýchlostnej ceste R2. Informovali o tom policajti na svojej oficiálnej krajskej facebookovej stáránke.

„V smere od Zvolena na Detvu, približne 2 km za zjazdom na obec Vígľaš, vbehol vodičovi osobného auta do cesty medveď. Po zrážke medveď uhynul. Vodičovi vznikla na aute škoda, ale našťastie sa nezranil,“ uviedli muži zákona

Ako ďalej píšu policajti, vodič pri zrážke so zverou je povinný bezodkladne zastaviť vozidlo a túto udalosť oznámiť polícii čo mu vyplýva zo zákona o cestnej premávke. Polícia pri uhynutí zveri vždy kontaktuje zástupcu príslušného poľovného revíru, ktorý má právo nakladať s uhynutou zverou. V prípade nenahlásenie dopranej nehody (škodovej udalosti) so zverou, vodič poruší ustanovenia povinnosti vodiča pri dopravnej nehode. Zrážka zvieraťa spadá do kategórie nehôd nezavinených vodičom, preto vodičovi ak privolá políciu, nehrozí žiadna sankcia.

Základnou prevenciou je znížiť rýchlosť jazdy na miestach, na ktorých dopravné značenie upozorňuje na zvýšený výskyt zvery. V miestach najčastejšieho výskytu zvýšte pozornosť najmä počas ranných a večerných hodín, keď je zver najaktívnejšia.

Pokiaľ ste videli cez cestu prejsť jedno zviera, je možné, že za ním vybehnú ďalšie, keďže srny, jelene alebo diviaky sú len zriedka mimo svojho stáda či skupiny. Ak vám divá zver vbehne na cestu, dupnite na brzdu a snažte sa ju zahnať trúbením. Nikdy na ňu neblikajte, najmä diaľkovým svetlom, môže ju to oslepiť a zostane tak bez pohnutia stáť.

„V tejto súvislosti vyzývame vodičov k zvýšenej opatrnosti pri jazde najmä mimo obcí a v nočných hodinách, hlavne na miestach, kde je možné vo zvýšenej miere predpokladať pohyb zveri cez cestu alebo v jej okolí,“ dodávajú policajti.

V priloženej fotogalérii nájdete zábery z miesta nehody!

V OBRAZOCH: Vodičovi neďaleko Zvolena vbehol do cesty medveď
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM