Peter Klimant Rôzne

Koľko má vlastne Zvolen obyvateľov? Nové zistenia týkajúce sa nášho mesta

V niektorých mestách počet obyvateľov každý rok pribúda, v iných má klesavú tendenciu. Ale ako to vyzerá so Zvolenčanmi? Tu sú najnovšie všakovaké zistenia, ktoré vás určite budú zaujímať.

Ilustračný obrázok k článku Koľko má vlastne Zvolen obyvateľov? Nové zistenia týkajúce sa nášho mesta
Foto: Marcel Páleš

Zvolenčanov každý rok ubúda. Potvrdili to aj najnovšie štatistiky, s ktorými prišlo mesto. Hoci sa narodilo takmer toľko detí koľko ľudí umrelo, tak veľký počet obyvateľov sa z mesta odsťahoval.

Podľa vyjadrenia hovorkyni mesta Evy Ježovičovej žilo ku koncu roku 2015 vo Zvolene 41 683 obyvateľov, čo je o oproti roku 2014 pokles o 172 obyvateľov. Z toho bolo 21 965 žien a 19 718 mužov.

Minulý rok sa vo Zvolene darilo najmä bábätkám, narodilo sa ich 360. V meste zomrelo 364 občanov. Do nášho mesta sa vlani prisťahovalo a zmenilo si trvalý pobyt 528 obyvateľov. Naopak, o čosi viac občanov sa z mesta odsťahovalo, to až 697 občanov, z toho do zahraničia odišlo 44 občanov. „To znamená, že počet obyvateľov mesta Zvolen má aj v roku 2015 klesajúcu tendenciu, úbytok 173 obyvateľov,“do­plnila Eva Ježovičová.

Z pohľadu vekovej štruktúry sa najviac Zvolenčanov nachádza v produktívnom veku od 18 rokov do dôchodkového veku, ktorých je až takmer 27 000.

Foto: ilustračné

Môže vás zaujímať:

Hrdí sa práve takým aj vaše dieťa? TOP 10 dievčenských a chlapčenských mien zvolenských novorodencov

Láska nepozná hranice, platí to aj pre Zvolen: Aj takíto zaľúbenci mali svadbu v našom meste!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM